Presunúť na hlavný obsah

Slovenka Lucia žnie v zahraničí jeden úspech za druhým. Momentálne natáča pre samotný Netflix

Slovenské celebrity

Aj keď jej meno v našich končinách nie je denno denne skloňované v médiách, faktom je, že si dokázala vybudovať pomerne slušnú kariéru. A to dokonca za oceánom, konkrétne v Kalifornii, kde momentálne žije.

Pôvabná Slovenka sa do zahraničia presťahovala už takmer pred 20-timi rokmi. Zo začiatku jej prvé kroky však smerovali do Kanady, kde žil jej strýko. Už po niekoľkých týždňoch sa jej pošťastilo a získala miesto v jednej z najprestížnejších modelingových agentúr Ford. Práve to jej umožnilo stať sa modelkou, predvádzať a fotiť pre tie najznámejšie značky, akými sú Gucci, Prada či Dolce & Gabanna. Neostala však len pritom. Z času na čas sa objavovala aj v reklamách, kde si zahrala najmä ženy s prízvukom. Svoj spočiatku defekt, tak dokázala premeniť na svoju silnú stránku a využiť ho čo najviac.

„Jazyková bariéra so mnou samozrejme bola, hlavne na začiatku, ale neskôr sa mi práve vďaka svojmu prízvuku podarilo zabookovať veľmi zaujímavé projekty. Hrala som Rusky, Nemky, Švédky a dokonca v jednej reklame aj Francúzsku,'' zaspomínala si Lucia.

Prečítajte si: Slovenka si užíva po boku jedného z najkrajších mužov sveta. Ako zvláda vzťah s lámačom ženským sŕdc?

Herectvo jej učarovalo

Pri natáčaní reklám Lucia zistila, že práve toto je ten smer, ktorým by sa chcela uberať. A tak sa ním aj vybrala. Ak si myslíte, že je to však ľahký proces, ste na omyle. 

„Všetko sa začína reprezentáciou, takže cieľom je nájsť si tú najlepšiu agentúru. Väčšina ambicizónych hercov a herečiek si prejde cez mnohé agentúry a manažérov, kým sa usadia. Proces sa väčšinou opakuje. Agentúra vás posiela na rôzne kastingy a skúškky - a už to je len na jednotlivcovi, ako dokáže zaujať a dostať prácu. O každom projekte a o každej roli rozhoduje veľa ľudí... od kastingových režisérov až po samotného režiséra a producentov,'' opísala tento proces dnes už úspešná herečka. 

Momentálne sa tento proces kvôli koronavírusu zmenil. Kastingy prebiehajú online cez zoomy a nech to vyzerá akokoľvek jednoducho, faktom je, že je to o čosi zložitejšie. Herec má totiž obmedzené možnosti, ako zaujať. Napriek tomu sa to Lucii podarilo a rolu od giganta Netflix získala. V novinke stvárni jednu z vedľajších postáv - o čo konkrétne však pôjde, samozrejme prezradiť nemôže. Faktom však je, že si to nesmierne užíva. Aj keď samotné filmovanie z času na čas pripomína cirkus.

„Najviac ma napĺňa umelecký proces a spolupráca s ostatnými talentovanými ľuďmi z filmového priemyslu - akými sú mejkap artisti, kaderníci, kostyméri a samozrejme herci. Vždy sa na sete (filmovom pľaci) vytvorí taká nová, malá rodina,'' prezradila herečka a my len dodávame, že jej držíme palce a z jej úspechu v zahraničí sa úprimne tešíme.

Neprehliadnite: Herečka Vica Kerekes oslávila okrúhle narodeniny. Jej vek by ste jej netipovali ani náhodou

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe