Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Nielen pre krásu, ale aj zdravie. Marcela Laiferová podstúpila v klinike IEM Pezinok čoraz populárnejší zákrok

Krása

S pribúdajúcim vekom, ale aj slnečnými lúčmi, je potrebné dávať zvýšený pozor na nové či zväčšujúce sa znamienka. Vie to aj známa speváčka Marcela Laiferová, ktorá sa práve kvôli prevencii rozhodla zveriť do rúk celebritnej doktorky v Inštitúte estetickej medicíny.

Známa slovenská speváčka Marcela Laiferová dbá na svoje zdravie a zároveň na to, aby sa cítila čo najlepšie. Pre zákrok, ktorý je nepísaným pravidlom pre každú ženu, sa tak rozhodla už v minulosti. Keďže v tomto prípade platí, že prevencia je prvoradá, neváhala ani teraz, pred letom a v klinike IEM v Pezinku podstúpila odstránenie znamienok. 

„Môžem povedať, že sa vždy teším na to, keď tu prídem. Je tu krásne prostredie a skutočne úžasný, láskavý personál. V neposlednom rade konečne človek urobí niečo pre seba a trocha sa odmení,'' prezradila nám speváčka s tým, že aj keď je zastáncom prirodzenosti, proti drobným, neinvazivným úpravám nič nemá. Sama si tak výrazné znamienka na dekolte a tvári nechala odstrániť. Postarala sa o to celebritná doktorka Alena Pallová, ktorá s ňou celý zákrok spočiatku prekonzultovala. Okrem odstránenia znamienok tak zvolila aj aplikáciu kyseliny hyalúronovej, ktorá pleti dodá potrebný boost. 

„Mám mimoriadne citlivú pokožku, tým pádom je všetko vidieť. Robia sa mi pigmentácie, čo ma znervózňuje, a tak som prišla sem. Pani doktorka ma toho stále zbaví mávnutím ruky,'' uviedla nám Marcela ďalej.

Zdravie na prvom mieste

Marcela Laiferová sa tentokrát podujala na odstránenie znamienok najmä v oblasti hrudníka. „Rozhodli sme sa pre laserové odstránenie výrastkov v dekolte. Sú to tukové nádorčeky, ktoré vznikajú vekom a veľmi ľahko ich vieme odstrániť laserom,'' prezradila doktorka Pallová s tým, že táto metóda je síce jemne bolestivá, no zároveň rýchla a efektívna. Po zákroku tiež neostáva žiadna jazva, len jemné začervenanie a malé chrastičky, ktoré zvyčajne do týždňa odpadnú. 

 

„Pred každým takýmto zákrokom príde klient skonzultovať daný výrastok k dermatológovi, ktorý ho následne vyšetrí dermatoskopom. Zisťuje sa, o aký proces ide a či to je niečo, čo sa môže časom meniť,'' informuje Alena Pallová s tým, že v takomto prípade sa podozrivé znamienka posielajú na histológiu. Klient tak do dvoch týždňov pozná výsledky a dostáva tak potrebné informácie o stave svojej pokožky.

S vykonaním jednoduchej, no mimoriadne dôležitej procedúry, je spokojná aj samotná speváčka. Tá sa môže pýšiť nielen nádherným, ''čistým'' dekoltom, ale zároveň aj skvelým pocitom, že pre seba niečo urobila. „Môžem len povedať, že ženy by mali myslieť na seba. Predsa my ženy okrášľujeme svet,'' dodala na margo zákroku.

Viac informácií o procedúre nájdete na IEM.sk

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe