Presunúť na hlavný obsah

Svoju osudovú lásku spoznáme do určitého veku. Odborníci sa zhodujú na jednom čísle

Partnerské vzťahy

Otázka, ktorú sa opýtal sám seba už každý z nás. Kedy už stretnem svoju spriaznenú polovičku? Aj na to už majú odborníci odpoveď.

V živote čelíme rôznym rozhodnutiam. Od tých najmenších, až po tie veľké, ktoré nás následne sprevádzajú minimálne ďalšie roky po tom. Zatiaľ čo skupina ľudí patrí medzi ráznych a okamžite vie, čo od svojej budúcnosti očakáva - a tým pádom podniká presné kroky, ktoré ich k vytúženému cieľu, tá druhá je na vážkach a spoznáva svet okolo seba. 

Práve pre tých, ktorí sa nechajú unášať ''voľným prúdom'' odborníci vymysleli pravidlo 37 percent. To spočíva v skutočne jednoduchom princípe - a to spriemerovať približne 37 možností, ktoré nás privedú k najpravdepodobnejšiemu výsledku. Tento princíp sa dá aplikovať takmer na čokoľvek a podľa viacerých podporných výskumov je skvelým ukazovateľom aj pri vzťahoch. Konkrétne pri zoznamovaní.

Prečítajte si: Láska na prvý pohľad existuje: 4 muži prezradili, ako zistili, že žena po ich boku je tá prvá a pravá

Vek na lásku 

Zatiaľ čo niektorí ľudia majú to šťastie stretnúť svojho partnera už počas svojho detského či tínedžerského obdobia, nájdu sa aj takí, ktorí lásku hľadajú aj dlhé roky po prekročení dospelosti. Podľa spomínaného pravidla 37 percent je priemerný vek, kedy spoznávame toho pravého, 26 rokov. Vychádza to zo všeobecných spriemerovaných dát, ktoré ukazujú, že väčšina manželstiev vzniká vo veku od 18-40 rokov. Tvorí ich až 95 percent.

Tento vek je ideálny aj podľa psychológov. Po prekonaní adolescentského veku má už väčšina z nás usporiadané priority a vie racionálne odhadnúť, čo skutočne chce. O čosi opatrnejší sme aj v našich citoch a nenechávame sa opantať prvotným pobláznením. Psychologička však apeluje na to, že je potreba aj prihliadnúť na okolnosti dnešnej doby - a to, že väčšina z nás sa vydáva oveľa neskôr v porovnaní s generáciou pred nami. Práve preto nie je dôvod na paniku, ak máme pocit, že sme toho pravého ešte nestretli. 

„V našej spoločnosti je hlboko zakorenené to, že pokiaľ sme sami, zrejme nie sme dostatočne dobrí a naša hodnota je menšia. Samozrejme, to je obrovská stigma a nezmysel,'' vyjadrila sa na túto tému Deborah Duley, ktorá sa témou vzťahov zaoberá dlhodobo.

Neprehliadnite: Neveru by si partneri mali vždy vyriešiť za zatvorenými dverami: Ak to urobíte inak, rozchod máte na dosah, tvrdí psychológ