Presunúť na hlavný obsah

Monika Beňová o svojom domácom kráľovstve: Za kvalitu sa musí priplatiť, no stojí to za to

Slovenské celebrity

O tom, že má vkus, nemôže pochybovať skutočne nikto. Monika Beňová patrí k najvýraznejším tváram nielen v politickej, ale aj instagramovej sfére, kde pravidelne komunikuje s fanúšikmi. Často ich necháva nahliadnuť aj do svojho súkromia, konkrétne do svojho domu. Nám porozprávala o tom, ako si ho zariaďovala a na čo nedala dopustiť.

Pri prvom pohľade na vaše fotky z domácnosti má človek pocit, že sa pozerá na dom z katalógu. Riadili ste sa teda nejakým katalógom, respektíve tým, čo je trendy? 

Nie, mala som vopred úplne konkrétnu predstavu. Chcela som niečo skor nadčasové ako aktuálne trendy. Hľadala som niečo klasické, vo farbách ktoré sa rýchlo “neopozerajú” a ladila som k tomu aj solitéry, ktoré doplnili základné vybavenie. No a radila som sa s našou feng shuei poradkyňou. Tak napríklad pribudla do rohu väčšia krištaľová lampa. :)

Mne osobne do očí ako prvé udrel nádherný, nadrozmerný obraz, ktorý je na vašej chodbe. Ako ste sa k tomuto kúsku dostali a prečo ste si vybrali práve ten? 

Ten pribudol až neskor a bola to ponuka, o ktorej sa vraví, že sa neodmieta. Výtvarné diela Laca Terena sa mi vždy veľmi páčili, chýbal však správny priestor. Zrazu tu bola voľná stena a tip od Niny Gežovičovej na toto nádherné dielo. Viac voľných “na trhu” nebolo. Laco Teren je veľmi vyhľadávaný a ťažko sa dá zohnať jeho dielo v tejto veľkosti.

Čo sa týka umenia, do akej miery je súčasťou vášho domova? Prečo ste pokladali za dôležité mať práve výtvarný kúsok vo svojej domácnosti?

Umenie mám rada. Je však doležité zladiť jednotlivé diela nielen s celkovým interiérom, ale aj navzájom. My máme doma diela famóznych slovenských výtvarníkov Albína Brunovského, Vladimíra Gažoviča, Laca Terena, Mateja Fabiána...osobne zastávam názor, že menej je viac a že pár originálnych kúskov vie dom či byt príjemne doladiť.

Prečítajte si: Dominika Navara Cibulková ukázala svoju chatu. Honosný domček pôsobí ako z katalógu

Veľmi dôležitým prvkom (minimálne z vašich fotografií) je sklo. Máte presklenný, stôl, dvere, zábranu na schodoch.. bol to úmysel alebo skôr nejaké podvedomé inklinovanie k ''prievzdušnému'' štýlu?

Áno, sklo, drevo a kameň, moja obľúbená kombinácia. Vždy. A áno, presne ste pomenovali aj dôvod. Napriek tomu, že náš dom je dostatočne priestranný, sklo na stoloch, zábradlí, či sklenené dvere nenápadne spoja a zároveň prevzdušnia celý priestor. Nie som veľmi fanúšikom preplneného priestoru, ktorý už ani vizuálne “nedýcha”. 

Prešla by som konkrétnejšie k vašej obývačke. Podľa čoho ste ju zariaďovali a čo ste tam nutne chceli mať? Zaujímavé je aj to, ako je podsvietená napríklad. 

Pocitovo. Všetko som zariaďovala a dopĺňala pocitovo. Základom a kotvou bola sedačka a jedálenský stol. Pôvodne som chcela jedálenskú časť celkom oddeliť, ale potom som našla ten veľký sklenený stol na nádhernej drevenej podstave a bolo rozhodnuté. Zapadol do celkového obrazu, ktorý som o obývačke mala. Našťastie naše obchody už ponúkajú naozaj kvalitné a rôznorodé kusy nábytku.

Podsvietenie celého domu som s architektom riešila do detailov. Takmer celý dom je podsvietený a dajú sa nastaviť rozne kombinácie osvetlenia. Je to náročné na prípravu, ale výsledok je kúzelný. A nejde o žiaden cenovo nedostupný doplnok.

Ktorá miestnosť je vaša obľúbená a prečo?

Určite kuchyňa a obývačka, trávime tam veľa času, obaja s partnerom radi varíme a pečieme a obývačka je miesto večerných posedení, keď dcérka zaspí - a aj priestor pre návštevy našich priateľov či rodiny. Preto bol na začiatku výber sedačky :) 

Neprehliadnite: Popri 4-mesačných dvojičkách sa jej darí budovať vlastnú značku: Júlia Malinovská to zvláda aj bez opatrovateľky a žiari

S príchodom Leušky ste museli domácnosť mierne poupraviť. Má už aj svoju detskú izbu? V akom štýle sa nesie?

Má veľmi jednoducho a najma prakticky zariadenú izbičku, zatiaľ sa tam len hrá ale bude rásť spolu s ňou. Takú som mala predstavu a tak som ju aj zariadila. 

Ktoré tri prvky podľa vás nesú celú domácnosť - respektíve, podľa čoho spoznáte kvalitný vkus?

Je to samozrejme individuálne, ale pre mňa je to sedačka v obývačke, jedálenský stol a kvalitná posteľ. Kvalita je veľmi dôležitá, ale spoznať ju - to si musí každý rozhodnúť sám. Ja som vsadila na osvedčené značky, s ktorými som mala skúsenosť. A oplatilo sa. Cena bola vyššia, ale to už dnes ku čomukoľvek kvalitnému proste patrí. 

Mohlo by vás zaujímať: Bývanie ako z dizajnového magazínu. Známa Slovenka Sisa Križanová nám ukázala svoje kráľovstvo

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe