Presunúť na hlavný obsah

Popri druhej materskej si plní sny: Lucia Smolenová sa okrem pečenia sladkých tortičiek venuje aj navrhovaniu šperkov

Slovenské celebrity

Väčšina z nás ju pozná ako šikovnú a sexi cukrárku. Práve pečenie sladkých dobrôt ju preslávilo. No dnes je Lucia okrem tejto svoje vášne aj dvojnásobnou mamou, manželkou a popri tom si plní ďalší sen. Tvorí unikátne šperky.

Ako si dvojmama na materskej, nájde čas na tvorbu nového biznisu, keď už má jeden úspešný pod palcom?

Ja sama neviem (smiech). Som typ človeka, čo je rád “vyťažený” a zo dňa využije, čo najviac času produktívne. Mám skvelého muža a je naozaj úžasné, že mi umožňuje aby som rozvíjala aj samú seba. Pre mňa materstvo nikdy nebolo nejak obmedzujúce, práve naopak. Rodina ma ženie dopredu.

Ako vznikla myšlienka tvoriť šperky? 

Milujem kryštály, minerály a proste všetky kamene a priznám sa, som dosť veľká straka. Keď vidím ligotavé zlato, oči sa mi rozsvietia.

Hľadala som šperky, o ktorých som mala jasnú predstavu ako by mali vyzerať, ale nenašla som a tak som si povedala, že si vymyslím svoje (úsmev).

Čím sú tvoje šperky výnimočné a jedinečné? 

Verím v silu kameňov a aj v to, že každý má nejaké vlastosti. Či už sa to niekomu zdá príliš “čáry - máry” alebo nie... 

Verím tiež, že si vždy podvedome vyberáme ten, ktorý patrí práve k nám a má pre nás význam.

Mnoho týchto “liečivých kameňov” je zasadených do bižutérie. Ja chcem, aby ženy, ktoré majú k tomuto vzťah, nosili šperky, ktoré im vydržia na celý život a budú ich dediť aj ich deti. Sama som na bižutérieu minula toľko peňazí, že ak by som vtedy vedela, čo dnes a ušetrila si ich, mohla som mať kooopu šperkov a myslím si, že je veľa žien, ktoré sú na tom podobne. 

Aký kameň je tvoj najobľúbenejší a prečo? 

Moje najobľúbenejšie kamene sú určite ruženín a mesačný kameň. Ruženín preto, lebo je to kameň lásky a tá jeho jemnučká ružová farba je pre mňa dokonale ženská. Mesačný kameň je kameňom prianí, nádeje a nových začiatkov. Už len svojim vzhľadom je pre mňa totálne magický. Ale mám veľmi rada aj klasický biely kryštáľ. 

Stíhaš to všetko skĺbiť? Cukrárčinu, šperky, úlohu mamy manželky? 

Myslím, že sa mi to zatiaľ celkom darí. Muž a deti sú spokojní a to je pre mňa najdôležitejšie, aby bola doma pohoda. Ako som spomínala, ja mám úžasného muža, ktorý ma podporuje vo všetkom, čo robím. Naše deti sú len našim odrazom, takže nech už to vyznie akokoľvek ako klišé, my máme doma veľkú pohodičku.

Samozrejme sú dni, kedy behám s vyplazeným jazykom a mám pocit, že nič nestíham, ale tak to je myslím bežná súčasť života každej matky. Cukráčina je už pekne zabehnutá a hlavne mám veľmi šikovných zamestnancov, bez ktorých by to zrejme nebolo také jednoduché. Samozrejme, že celý chod od objednávok po tovar a dekorovanie riešim ja, niekedy na niečo pozabudnem, ale to sa mi stávalo aj keď som nemala deti.

Šperky sú skôr kreatíva a teda, keď mi niečo napadne, hneď si to zapíšem alebo nakreslím. Aj keď hľadanie toho správneho zlatníka a brúsiča kameňov, mi dalo celkom zabrať. Trvalo mi to skoro pol roka a pobehala som pol Slovenska.

Ako vyzerá tvoj deň?

Deň je asi klasický ako každého rodiča podľa mňa. Ráno sa zobúdzame okolo 7:00, umyjeme sa, nachystám deti, raňajky. Šiminko ide do skôlky s mužom. Ja mám pani, ktorá mi chodí pomáhať s Elkou trikrát do týždňa, keď ja pracujem.  

Potom idem do cukrárne prejdeme si aktuálne veci na týždeň a naplánujeme všetko, čo treba. Dva/trikrát do týždňa idem k môjmu zlatníkovi a tiež si preberieme veci. Väčšinou sa zdržím tak dve hodiny aj keď prídem so zámerom 20 minút. 

Snažím sa trikrát do týždňa cvičiť a ukradnúť si aspoň hodinku, počas dňa len pre seba. Aj keď niekedy je to ťažké skĺbiť. Niekedy sa proste nedá. Okolo 15 idem domov a už sa venujem len deťom a rodine, uvarím večeru a vždy jeme spolu.

Snažím sa deckám vždy robiť nejaký program, či už vonku alebo aj doma. Po večeri cca 19:30 kúpeme deti a idú spať.  Od začiatku som trvala na tom, aby mali režim a teraz sa mi to v dobrom vracia….

Ale samozrejme sú aj dni, kedy som úplne hotová a moje deti pozerajú rozprávky a Spievankovo a večerajú  suché cestovinky, rybie prsty alebo rožok s maslom. Rovnováha skrátka musí byť. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe