Presunúť na hlavný obsah

Legendárna tak, ako jej filmové postavy. Ako bude vyzerať posledná rozlúčka s ikonickou Popoluškou?

Zahraničné celebrity

Správa o jej smrti rozosmútila nielen celé Česko a Slovensko, ale aj okolité krajiny. Krásna herečka si totiž svojimi rozprávkami získala srdcia mnohých.

Česká herečka Libuše Šafránková sa do pamäte národa zapísala ako rozprávková herečka. Svoju krásnu tvár a nežný, nevinný hlások prepožičala tým najkrajším postavám, akými boli Popoluška, Večernica či princezná Maruška zo známej rozprávky Soľ nad zlato. Správa o tom, že poslednýkrát vydýchla nešokovala len fanúšikov, ale aj jej najbližšiu rodinu, ktorá takýto scénar neočakávala ani v najhoršom sne. 

Pre české médiá správu potvrdil jej syn, Josef Abrhám a neskôr aj herečkina sestra. Všetko sa to udialo príliš rýchlo a do dnešného dňa nestihli smutnú novinu spracovať. Napriek tomu, že herečka dlhé roky bojovala s nádormi a s rakovinou, jej stav nebol kritický.

„Jej hospitalizácia v nemocnici bola plánovaná. Netušili sme však, že sa z nej už nevráti. Nikto to nečakal a nikto z nás nebol pripravený na to, že by mohla tak náhle odísť,'' prezradila pre český magazín Blesk Miroslava, ktorá sa taktiež ako jej sestra, venovala herectvu. „Ono sa však na to pripraviť nedá nikdy,'' dodala.

Prečítajte si: Materstvo jej ubralo vek a pridalo na úsmeve. Monika Beňová pri svojej dcérke výrazne omladla

Posledná rozlúčka 

Aj keď si česká herečka svoje súkromie mimoriadne chránila a rozhovory poskytovala len vo výnimočných prípadoch, rodina sa rozhodla pre gesto, ktoré poteší všetkých priaznivcov krásnej Libuše. Okrem obradu, pri ktorom sa s rozprávkovou Popoluškou rozlúči najbližšia rodina, sa totiž budú konať aj ďalšie dve udalosti, ktoré Šafránkovej vzdajú hold. 

„Maminka si nepotrpela na veľkú pozornosť a vážila si súkromie. Viem však, že by určite stála o to, aby sa s ňou tí, ktorí ju mali radi, mali možnosť rozlúčiť na mieste, kde 30 rokov chodila,'' uviedol v oficiálnom vyhlásení Libušin syn a dodal, že táto verejná rozlúčka prebehne v ich kostole - 25.júna v Spořilove, v mestskej časti mesta Praha.

O usporiadanie oficiálnej rozlúčky prejavilo záujem aj Ministerstvo kultúry, a tak je vysoko pravdepodobné, že prebehne aj štátna rozlúčka. Tá by mala byť podobne, ako tá z 25.júna, vysielaná v televízii.

Neprehliadnite: Je jednou z najkrajších žien šoubiznisu, aj tak však čelila kritike. Paulina Porižková otvorene o posmeškoch, ktoré zažila

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe