Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Meghan a Harry na svet privítali dievčatko. Verejne však hlásia, že viac detí už nechcú

Zahraničné celebrity

Meghan a Harry sa snažia svoje súkromie chrániť. Aj kvôli tomu oznámili narodenenie svojho druhého dieťatka, dcérky Lilibet, o čosi neskôr.

Už krátko po odchode z kráľovskej rodiny bolo jasné, že sa na dvojicu Harry a Meghan nezabudne. Okrem toho, že boli všetci zvedaví na to, ako budú dnes už bývalí členovia kráľovskej rodiny fungovať v ''bežnom'' svete, faktom bolo, že na seba neraz upriamili pozornosť. Samotná vojvodkyňa sa prostredníctvom The New York Times podelila so svetom o smutnú správu a to, že cez leto potratila ich druhé, vytúžené bábätko.

Neľahký proces spracovávala dvojica niekoľko týždňov. Približne o polroka na to však prišla na striedačku radostná správa a to, že je bývalá vojvodkyňa zo Sussexu opäť tehotná. Ako v rozhovore s Oprah, ktorý poskytli na prelome februára/ marca, prezradili, Meghan nosila pod srdcom dievčatko. 

Prečítajte si: S pocitom samoty a s agóniou neistoty je najlepšie bojovať. Meghan Markle priznala, že v aktuálnej dobe si tým tiež prešla

Svoj plán zmenila 

Už od začiatku zastávala Meghan názor, že svoje dieťatko chce priviesť na svet čo najprirodzenejším spôsobom - a to mimo nemocníc. Jej vysneným prianím bolo bábätko porodiť doma za prítomnosti pôrodnej duly. Prvýkrát jej to však znemožnil kráľovský palác, ktorý to videl viac ako hrozbu dieťatku než pekný materinský úmysel. Nepodarilo sa jej to ani druhýkrát a aj keď Meghan otvorene hlásala, že chce rodiť vo svojom dome v Beverly Hills, nestalo sa tak. 

Dcérku Lilibet Dianu priviedla na svet v tamojšej nemocnici ešte v piatok. „4.júna sme boli požehnaní príchodom našej dcérky Lili. Je to oveľa honosnejšie, než sme si to kedysi predstavovali. Cítime sa vďační za lásku a modlitby, ktoré sa nám dostávajú zo všetkých kútov sveta. Ďakujeme vám za podporu v tento špeciálny čas,'' uviedla dvojica na svojej stránke charitatívnej organizácie Archwell. 

 

Okrem iného fanúšikom prezradili už očividný význam mien druhej dcérky. „Lili nesie meno po starej mame, jej Veličenstvu, ktorej rodinná prezývka je Lilibet. Druhé meno Diana má ako poctu po svojej zosnulej starej mame, princeznej z Walesu,'' prezradila rodinka ďalej a dodala, že sú všetci zdraví a v poriadku. 

Neprehliadnite: Meghan mu v týchto veciach pripomína mamu Dianu: Princ Harry o tom, prečo je človek ochotný pre rodinu obetovať čokoľvek

Konečné číslo 

Na rozdiel od svojho brata princa Williama, je Harrymu jasné, že chce pri čísle dva skončiť. Tretie dieťatko s Meghan nechcú. V rozhovore ryšavý princ prezradil, že nikdy si nevedel predstaviť kŕdeľ detí, práve naopak. Túžil len po malej rodinke - a toto jeho presvedčenie sa len časom potvrdilo.

„Vidím to teraz už bezosporu odlišne. Ale vždy som bol o tom presvedčený, dokonca ešte predtým, než som mal dieťa a predtým, ako som dúfal, že budem mať deti,'' verejne povedal Harry a dodal, že v živote chce mať maximálne dve deti. S Meghan sa zhodli, že pre životné prostredie je to najlepšie, nakoľko je naša planéta zaľudnená...

Mohlo by vás zaujímať: Otvorená spoveď Meghan a Harryho o živote v monarchii: Po rokoch odkryli tabu, o ktorom sa často hovorilo

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe