Presunúť na hlavný obsah

Váha nie je všetko, na správnej starostlivosti záleží: 5 krokov k domácej masáži, ktorá vám zabezpečí sexi krivky

Chudnutie a diéty

Ak chcete dosiahnuť krásnu postavu, okrem cvičenia a stravy, treba venovať telu aj starostlivosť navyše. Vedeli ste, že aj masáž vám môže pomôcť ubrať prebytočné centimetre?

Áno vieme, cesta k perfektnej figúre, nie je vždy najľahšia. Okrem dodržiavania jedálnička a fyzickej aktivity, by ste mali venovať aj špeciálnu starostlivosť telu inak. Cestou k figúre snov, môžu byť aj mimoriadne účinné masáže, ktoré zvládnete aj v pohodlí domova.

Neprehliadnite: Ak priberáte na bruchu, vyskúšajte JEDEN cvik: Cvik so záťažou v sede má super rýchly účinok

Rozprúdenie lymfatického systému je niečo, čo má vplyv na celkové fungovanie organizmu a jeho rýchlejšie spaľovanie. Preto je fajn na to upriamiť aj svoju pozornosť. 

1. Príprava je dôležitá

Ideálne je začať horúcim kúpeľom, kedy sa pokožka krásne otvorí a je schopná prijímať externé živiny z vonkajšieho prostredia. Urobte si kúpeľ z levanduľovej soli, citrónovej trávy a brečtanu. Všetky tieto zložky majú odvodňujúcu schopnosť a zároveň dokážu zlepšiť náladu.

2.Remodelačná fáza

Následne si pripravte brečtanovo - kofeínový zábal, ktorý je absolútne skvelý na opuchovú celulitídu a pomarančovú pokožku. Zmiešajte esenciálne oleje z citróna, pomaranča, brečtanu, mäty a čistý kofeín. Zmes naneste na oblasť stehien, brucha, zadku a zabandážujte.

Zakryte sa dekou a nechajte pôsobiť minimálne 45 minút. To, čo dosiahnete je okamžité osvieženie ťažkých nôh a dokonalý pocit ľahkosti.

3.  Formovací peeling

Po zábale si doprajte škoricový peeling, na pokožke celého tela. Škorica je silným antioxidantom, taktiež má antibakteriálne účinky, zbavuje pleť odumretých buniek a je veľmi prospešnou zložkou pri chudnutí. Zmiešajte ju s trstinovým cukrom a krúživými pohybmi telo dôkladne masírujte.

4. Zrýchlenie metabolizmu

Teraz nasleduje najdôležitejší bod - samotná masáž. Pôsobí na lymfatický systém, podporuje odplavovanie škodlivých toxických látok z tela, odbúravanie podkožného tuku a odvádza prebytočné tekutiny, ktoré organizmus zadržiava. Začnite od stehien a postupujte smerom k lýtkam, krúživými pohybmi. Nevynechajte ani oblasť brucha.

Čítajte tiež: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Vďaka tejto masáži sa metabolizmus znova zrýchli. Týmto spôsobom sa viete zbaviť podkožného tuku v oblasti stehien, bokov, či pásu o 2- 5 cm. A to veru nie je málo. 

5. Hydratácia

Hydratácia je rovnako kľúčová pri pleti ako aj pri tele. Preto si hneď po takejto domácej procedúre doprajte dostatok tekutín, dobrou voľbou je bylinkový čaj a telo premastite kvalitným olejom. Potom už len odychujte. Uvidíte, že efekt sa dostaví oveľa skôr ako ste zrejme čakali.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe