Presunúť na hlavný obsah

Priateľ jej raz povedal, že by mohla hrať vo filme Fast & Furious. To ešte netušila, že jeho slová sa stanú realitou

Lifestyle

Rodáčka z Tokia, Anna Sawai, sa vraj pousmeje nad tým, ako raz povedala kamarátke, že sa chce stať herečkou. Jej priateľ jej zase vraj raz povedal, že vyzerá, akoby mohla hrať vo filme Fast & Furious. To ešte ani sama Anna netušila, že jeho slová sa stanú realitou.

Divadelná rola a hneď na to film 

29-ročná herečka Anna Sawai vyrastala kvôli práci svojho otca medzi Novým Zélandom Hongkongom, Filipínami a Japonskom. Jej matka, ktorá vyštudovala operu, ju zase naučila spievať a práve toto jej pomohlo dostať hlavnú rolu v tokijskej divadelnej inscenácii Annie. Odtiaľ už debutovala priamo vo filme Ninja Assassin z roku 2009 a vystupovala ako súčasť skupiny J-pop FAKY.

Vraj by mohla hrať vo Fast & Furious a slová sa stali skutočnosťou

V rozhovore pre magazín Elle povedala, že svojej kamarátke ešte v puberte povedala, že sa chce stať herečkou. Jej priateľ zase raz vtipne opomenul, že vyzerá, akoby mohla hrať vo filme Fast & Furious... Tomu vtedy ešte neverila ani sama Anna a o pár rokov neskôr dostala rolu Elle, záhadného 19-ročného dievčaťa, ktoré v 11-tich rokoch stratilo svojich rodičov vo Fast & Furious 9: The Fast Saga. O svojej role Anna prezradila: „Elle mala veľmi traumatické detstvo, ale je bojovníčka.... Má veľmi veľké tajomstvo, ktoré sa vo filme odhalí a myslím, že to je všetko, čo k tomu môžem povedať, aby som to neskazila.“

Mohlo by vás zaujímať: Veľký návrat Seleny Gomez na televízne obrazovky: V novom seriáli HULU si zahrá po boku hviezdy komédie Stevea Martina

Rýchly posun vpred byť súčasťou niečoho tak ikonického 

Pripojiť sa k hviezdnemu hercovi Vinovi Dieselovi vo filme Fast & Furious bolo pre Annu ako splnený sen. Priznáva, že na týchto filmoch vyrastala rovnako ako na sledovaní Tokyo Drift: „Pre mňa rýchly posun vpred byť súčasťou niečoho tak ikonického a stále sa cítim, akoby to bol len sen.“ O tom, že práve ona dostala rolu v tomto filme, sa dozvedela v deň svojich narodenín, čo bol pre ňu najúžasnejší darček. 

Režisér Fast & Furious k nej nemohol byť ústretovejší

O režisérovi Justinovi Linovi prezradila, že nemohol byť voči nej ústretovejší a trpezlivejší: „Vedel, že nemám veľa skúseností a skutočne ma nimi previedol... Skutočne som cítila, že tu bol pre mňa. Spôsob, akým pristupuje k hercom je taký jemný a veľmi spolupracujúci. Je otvorený vypočuť si, čo si myslíte a bol to s ním úžasný proces,“ cituje ju magazín. 

VIDEO. Pozrite si aj trailer k filmu F9 (Fast & Furious) s hollywoodskou hviezdou Vinom Dieselom aj herečkou Annou Sawai

Čítajte tiež: Minari získal Zlatý glóbus za najlepší cudzojazyčný film: Dráma, ktorá vypovedá o veľkom americkom sne

Vin Diesel ju prinútil zamyslieť sa 

O svojom hereckom kolegovi Vinovi Dieselovi prezradila: „Je v skutočnosti taký ako vo filme. So všetkými zaobchádza ako so svojou rodinou. Pamätám si ako mi hovoril, že je neskutočne hrdý na to, čo som doteraz dokázala a že ma čaká toho ešte veľa. To ma prinútilo zamyslieť sa, že keď budem aj ja v tom bode, že budem mať za sebou veľa skúseností, chcem s každým jednať tak ako on, s toľkou láskou a trpezlivosťou,“ prezradila na jeho adresu pre magazín ďalej.

Od Fast & Furious k Pachinkovi 

V Anninom živote však došlo k ďalšiemu posunu... Zahrá si postavu Naomi, dôvtipnú podnikateľku v adaptácii Apple TV + na historický román Pachinko v réžii Min Jin Lee. Anna hovorí, že samotnú knihu Pachinko milovala a hoci jej postava Naomi je jedna z mála, ktorá sa v knihe neobjavuje často, vedela po prečítaní popisu konkurzu, že je to niečo, čo chce robiť. Prečo? „Lebo Naomi pracuje v dobe, keď ženy viac ako teraz nemali rovnaké príležitosti ako muž a v spoločnosti ich nebrali vážne. Snaží sa dokázať vyrovnať mužom v kancelárii,“ objasňuje. 

Neprehliadnite: Filmový tip: Saving Face, ľúbostný príbeh dvoch Aziatiek je vraj jedna z najlepších romantických komédií vôbec

Snaží sa eliminovať stereotyp ázijských postáv

Vo všeobecnosti sa Anna podľa vlastných slov snaží vyberať si postavy, ktoré bude hrať na základe toho, čo v osobnom živote pokladá za dôležité: „Elle je Aziatka a robí veci, na ktoré má dôvod. Aby sa ochránila, stala sa bojovníčkou. Je v nej toľko hĺbky... Naomi sa zase snaží obstáť v časoch, kedy to pre ženu vôbec nie je jednoduché. Mojím cieľom je, že nechcem udržiavať stereotyp ázijských postáv, pretože takých je stále veľa. Chcem vyskúšať veľa rôznych rolí,“ dodáva na záver Anna a my jej držíme palce. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe