Presunúť na hlavný obsah

Prvé predpovede hviezdnych filmov na Oscara 2022: Návrat režisérskeho veterána, veľkých štúdií a streamovacie platformy

Lifestyle

Už vďaka tohtoročným Oscarom vieme predpovedať, ktoré filmy by mohli byť priekopníkmi a ašpirovať na prestížne ocenenie Oscar 2022. V zozname sú filmy známych štúdií, veteránov, ale aj streamovacích platforiem a ďalšie.

Prvá neoficiálna hviezdna predpoveď

Aj keď je skutočne vzrušujúce a prestížne byť favoritom či nádejným víťazom titulovaným už rok dopredu, samotní tvorcovia filmov nie sú až takí nadšení. Ak sa totiž stanú priekopníkmi príliš skoro, mohlo by sa potencionálne víťazstvo zarieknuť. S určitosťou teda hovoriť nemôžeme, ale na tohtoročnom Oscarovi boli veľmi diskutované práve tieto filmové snímky, ktoré by mohli zabodovať na tom budúcoročnom. Nahliadnite spolu s nami na prvú neoficiálnu hviezdnu predpoveď. 

Režisérsky veterán Ridley Scott hneď s dvomi filmami

Prvými filmami na zozname by mohli byť podľa Variety.com filmy už režisérskeho veterána Ridleyho Scotta. Spoločným menovateľom oboch snímok je herec Adam Driver. Prvým filmom je film The Last Duel, ktorého scenár bol v rukách známej hollywoodskej hereckej dvojice, Bena Afflecka a Matta Damona. Ide o historickú drámu na motívy knihy Erica Jagera, ktorá tak trocha pripomína Scottov niekdajší veľkofilm s Russellom Crowom, Gladiátor. No mnohí ho prirovnávajú aj k filmu Kráľovstvo nebeské s Orlandom Bloomom.

No skutočným favoritom je Scottov druhý film, House of Gucci so speváčkou Lady Gagou alias Patriziou Reggiani, ktorá plánuje zavraždiť svojho manžela Maurizia Gucciho, vnuka zakladateľa legendárneho módneho impéria Gucci. Okrem Lady Gaga, tu opäť uvidíme Adama Drivera, ale aj Jareda Leta či Al Pacina. Film má navrch aj vďaka svojmu talentovanému kameramanovi Dariusovi Wolskému. 

Mohlo by vás zaujímať: Životopisný film House of Gucci: Odkrýva nielen príbeh vraždy, ale aj vykreslenie módneho šialenstva a chamtivosti

Najočakávanejší film Amazons Studios

Streamovacie platformy s ich filmovými novinkami sú tiež sľubné. Najočakávanejším v Amazons Studios je film Annette od Leosa Caraxa, ktorý je jeho prvým filmom po dlhých deviatich rokoch. Opäť v ňom hrá Adam Driver a Marion Cotillard, ktorý v ňom vytvoria idylku šťastného a dokonalého páru až do chvíle, keď sa im nečakane zmení život.

Oveľa viac šťastia by ale podľa tohto portálu mohol mať životopisný dramatický film Being the Ricardos od Aarona Sorkina s hviezdnym obsadením, ktoré zahŕňa Nicole Kidman, Javiera Bardema a J.K. Simmons. Film sleduje osud páru Lucy a Desi, ktorí čelia kríze, ktorá by mohla dokonca ukončiť aj ich kariéru, nielen manželstvo.

Netflix ponúkne aj bizarnú komédiu nabitú hviezdami 

Netflix zaujal verejnosť a dostal sa do hviezdnej predpovede vďaka komédii Don´t Look Up od Adama McKaya s oscarovým hercom aj režisérom Leonardom DiCapriom, Cate Blanchett, Jennifer Lawrence a priam legendou Meryl Streep. Námet filmu je skutočne bizarný... Do pozornosti sa dostanú dvaja astronómovia, ktorí sa snažia varovať ľudstvo pred blížiacim sa asteroidom, ktorý by vyhubil život na Zemi.

Druhým filmom Netflixu, ktorý sa dostal do popredia, je režisérsky muzikálový debut Lin-Manuela Mirandu s názvom Tick, Tick... Boom! S Andrewom Garfieldom, Vanessou Hudgens a Bradleym Whitfordom. Film rozpráva príbeh ctižiadostivého skladateľa meno Jon v 90. rokoch, ktorý žije v New Yorku a má strach, že si vybral nesprávne povolanie. 

Čítajte tiež: Taliansky krimiseriál na Netflixe Suburra: Rím v zajatí skazeného Vatikánu, skorumpovanej polície a mafiánskych bossov

Návrat Mavericka a trháky ďalších veľkých štúdií

Potenciálnymi trhákmi by mohli byť aj filmy od Paramount Pictures a Lionsgate, ktoré na scénu prinášajú filmové hity ako Top Gun: Maverick s Tomom Cruisom a American Underdog: The Kurt Warner Story so Zacharym Levim. Nakrúcanie Mavericku sa vraj natiahlo, pretože Tom Cruise si zmyslel, že chce skutočne pilotovať stíhačku a k tomu potrebuje odborný výcvik. Nechajme sa teda prekvapiť. Druhý spomenutý film je životopisný, rozpráva skutočný príbeh hráča NFL Kurta Warnera. 

Ďalšie veľké štúdio ako Universal Pictures  tak trocha dúfa, že by sa mohlo presadiť a zaujať aj žánrom v podobe muzikálu Dear Evan Hansen od Stephena Chbosj´kyho. Searchlight Pictures, úradujúci najlepší šampión vo filmovom obraze, prichádza zase s filmom Nightmare Alley od Guillerma del Tora s priam vysnívaným hereckým obsadením ako sú Bradley Cooper, Rooney Mara, Cate Blanchett, Willem Dafoe a Toni Collette. Ide o psychologický triler, v ktorom sa spojí ambiciózny manipulátor s psychiatričkou, ktorá je ešte nebezpečnejšia než on. No viac vám už neprezradíme. 

Neprehliadnite: Minari získal Zlatý glóbus za najlepší cudzojazyčný film: Dráma, ktorá vypovedá o veľkom americkom sne

Toto je len malá ochutnávka tohtoročných filmových noviniek, no už len na základe nej si môže každý filmový nadšenec vybrať to svoje, čo poviete? 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe