Presunúť na hlavný obsah

Samantha zo Sexu v meste oslávila narodeniny. Obľúbenú filmovú postavu však v skutočnosti nemusia

Zahraničné celebrity

Ikonická postava plná života, energie a dôvtipu. Aj tak by sa dala charakterizovať rola, ktorú glamúrne stvárnila Kim Cattrall, už na prvý pohľad každému známa herečka. V skutočnosti je to však, zdá sa, inak.

Obľúbený ženský seriál Sex v meste si získal srdcia mnohých žien po celom svete. Niet sa čomu čudovať, dej sa, aj keď s nánosom neobyčajného luxusného života a prestíže, koniec koncov zameriava na bežné strasti bežných žien. Štyri priateľky, Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda riešia schádzanie, rozchádzanie, to, či sa chlap ozve a v neposlednom rade aj to, ako ich životy budú ďalej vyzerať. Priateľstvo štyroch hrdiniek dojalo v nejednom momente každú ženu. V skutočnosti však išlo len o dobrý herecký výkon. 

Už počas natáčania posledných dvoch sérií sa začalo ukazovať, že to medzi herečkami nie je v skutočnosti príliš ideálne. V médiách sa začali objavovať správy o tom, že sa práve z Kim Cattrall stala čierna ovca, s ktorou sa na pľaci nedá vychádzať. Dôvodom bolo, že herečka, ktorá nedávno oslávila už 65 rokov, žiadala zvýšenie platu a špeciálne výhody. To sa však nepáčilo Sarah Jessice Parker, Cynthii Nixon a Kristin Davis. Tým údajne prišlo, že sa herečka povyšuje.

Klebety sa potvrdili po tom, čo si Kim nesadla k zvyšným trom predstaviteľkým na odovzdávaní cien. „Sme najlepšie priateľky? Nie. Sme profesionálne herečky. Máme svoje vlastné životy,'' prezradila denníku The Thelegraph na svoju obhajobu. Spory a nepriaznivá nálada pretrvávajú do dnešného dňa - a aj to má byť jeden z dôvodov, prečo seriálová a filmová Samantha odmietla účasť na natáčaní ďalšej série.

Prečítajte si: VIDEO: Natáčanie filmu Sex v meste je už v plnom prúde. Ako bude ikonický príbeh pokračovať?

Zdravotné problémy a profesionalita

Momentálne vídať herečku na televíznych obrazovkách len zriedkavo. Žiadne veľké debuty či filmové úlohy od stvárnenia Samanthy ''nezobrala''. Ako to však herečka sama zdôvodnila, dôvodom je práve insomnia, ktorou dlhé roky trpí. „Nechcela som sklamať divákov, divadlo, dramaturgiu, hercov,'' prezradila na margo ochorenia, kvôli ktorému vyhľadávala nejedného odborníka. Nespavosť ovplyvňovala nielen jej náladu, ale aj správanie a schopnosti, a tak si na istý čas dala stopku. 

Kim si však uvedomuje svoju hodnotu a dnes len tak úlohu nepríjme. Ponuky odmieta podľa výšky honoráru, ale aj podľa toho, či sa jej postava páči. Razantne sa dištancuje od hereckých rolí, kde má stvárniť staršie ženy, nakoľko sa ako staršia žena necíti. 

Faktom však je, že si pri natáčaní seriálu Sex v meste pohnevala nielen herecké kolegyne, ale aj producentov. Nie je žiadnym tajomstvom, že to, ako sa herci správajú k produkcii, im dodáva akési renomé. Z pohľadu Kim profesionalita, no z pohľadu ostatných samoľúbosť a povýšenosť obľúbenej herečke bonusové body zrejme nepriniesla. No zdá sa, že je Kim šťastná tak, ako je - momentálne sa venuje vlastnému seriálu a stále ovplýva rozprávkovým bohatstvom. 

Neprehliadnite: Aj manželstvo po nevere sa dá zachrániť: Sarah Jessica Parker dokázala prekusnúť aj takéto sústo vo vzťahu