Presunúť na hlavný obsah

Natalia Vodianova tesne pred 40tkou žiari: Modelka nedá dopustiť na trik, o ktorom jej vravela už jej mama

Zahraničné celebrity

Nielenže patrí k najkrajším a najúspešnejším ženám sveta, ale zároveň je aj príkladom toho, ako si prirodzeným spôsobom udržiavať mladosť. Modelka Natalia Vodianova síce onedlho oslávi okrúhly vek, no vyzerá takmer tak isto, ako na začiatku svojej kariéry.

Už od začiatku, ako sa Natalia Vodianova objavila na modelingovej scéne a zároveň v rôznych módnych kampaniach, sprevádzal pôvabnú tínedžerku okrem krásy aj silný životný príbeh. Krásna Ruska si totiž predtým, než začala žiť rozprávkovým životom úspešnej modelky, prešla neľahkým detstvom. Aj keď mala šťastie na milujúcu mamu, ktorá sa svojím deťom snažila dať prvé a posledné, faktom bolo, že ich vychovávala sama.

Tri deti, ktoré žili v malej ruskej dedinke, zažívali obrovskú chudobu - a samotná Natalia vypomáhala mame predávať ovocie. Aby toho nebolo málo, malá rodinka musela okrem rozmýšľania nad tým, aké jedlo si môžu dovoliť a či vôbec, čeliť aj ďalšiemu neľahkému problému. Nataliina sestra totiž trpela ťažkým autizmom, ku ktorému sa pridružili ďalšie zdravotné ťažkosti.

Práve to naučilo modelku pokore a už krátko po tom, ako sa jej meno objavilo na titulných stránkach tých najväčších módnych magazínov, sa rozhodla založiť nadáciu, ktorá pomáha práve deťom so špeciálnymi potrebami. „Na jednej strane sa cítim veľmi poctená z práce, ktorú robíme... na druhej sa však pýtam, aké by to bolo, ak by takéto možnosti mala aj moja sestra? Moje detstvo je skutočne mojim hnacím motorom,'' prezradila Vodianova na margo projektu, ktorý funguje už viac než 15 rokov.

Prečítajte si: Modelka Cindy Crawford predtým a potom: Ako si jedna z najkrajších žien sveta udržuje mladosť?

Jednoduchosť ako dôležitý aspekt života

Napriek tomu, že si modelka môže skutočne dopriať estetické zákroky od výmyslu sveta a každý deň sa zveriť do rúk odborníkov, ktorí sa postarajú o jej dokonalú vizáž, aj v tomto odvetví stavia na skromnosť a na heslo - menej je viac.

„Tajomstvo aplikovania môjho mejkapu je, že ho aplikujem len tam, kde treba,'' uviedla pre magazín Elle päťnásobná mamička a dodala, že taktiež nedá dopustiť na trblietavý púder, ktorý jej dokáže rozjasniť tvár. Na žiadne výrazné ruže či rozjasňovače si však nepotrpí a radšej vsadzia na prirodzenosť. „Niekedy využijem aj ceruzu na oči a trochu maskary, v prípade, ak chcem teda zvýrazniž oči. Občas siaham aj po lícenke,'' dodala ďalej modelka.

Tak, ako väčšina modeliek, ani ona nedá dopustiť na pravidelné čistenie tváre - a k tomu silné sérum s kyselinou hyalúronovou, ktoré dokáže jej pleť hydratovať. Jeho účinky podporuje zdravou stravou a životným štýlom, no priznáva, že za mladistvý vzhľad vďačí z veľkej časti aj genetike. Napriek tomu má tajomstvo, na ktoré nedá dopustiť - a to, ako si udržať čo najlepší tvar a zdravie svojich vlasov. 

„Keď sú vlasy suché, nastriekam si na nich ružovú vodu, vypnem ich do drdola a nechám v ňom uschnúť. Je dôležité, aby ste ich nevysušili len tak, inak úplne spľasnú romantické vlny,'' priznala Natalia a dodala, že ružová voda kvalitnej značky dokáže vlasom dodať potrebné živiny.

Neprehliadnite: Zle prevedená procedúra ju zmenila na nepoznanie. Linde Evangeliste zničil nevinný zákrok povestnú krásu

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe