Presunúť na hlavný obsah

Popraskané päty dokážu potrápiť aj v zime. Odborníčka odporúča kúru, ktorú zvladnete aj sami

Lifestyle

Popraskané, suché chodidlá, za život stihli potrápiť nejednu ženu. V prípade, že patríte do kategórie tých šťastných, ktoré sa o svoje nohy nikdy nemuseli príliš starať, je potrebné mať na pamäti, že je rovnako podstatná aj prevencia.

Napriek tomu, že pekné chodidlá sú najmä výsadou leta, kedy svoje nohy ukazujeme v sandáloch či šľapkách, faktom je, že tento problém pretrváva aj v zime. Pokiaľ nechcete mať päty drsné ako šmirgeľ, je potrebné, aby ste im dodali správnu starostlivosť. Optimálna by bola pravidelná návšteva pediktúry, no faktom je, že na tú si vie nájsť čas len máloktorá z nás. 

Prečítajte si: Rýchla prírodná pomoc. Naparovanie ponúka mnoho výhod nielen zo zdravotného, ale aj beauty hľadiska

Pár minút do týždňa by sme si však čas na naše chodidlá mali nájsť - ak si ich teda chceme uchovať nielen krásne, ale aj najmä zdravé. Popraskané päty a stvrdnutá koža totiž dokáže viesť k mnohým iným problém, ktoré sa riešia o čosi náročnejšie. Aj to je jeden z dôvodov, prečo by sa domáca starostlivosť nemala podceňovať - a v prvom rade vykonávať kvalitne, najlepšie podľa rád odborníkov. 

K spomínaným problémom dopomáha mnoho faktorov - od zimy, suchého vzduchu až po častej chôdze naboso. Pozor by ste si malid ať aj na nevhodnú, príliš tesnú obuv. „V zimných mesiacoch sa stav môže výrazne zhoršiť, suchá koža je viac náchylná na praskliny, vznikajú bolestivé fisúry, až do krvi,'' prezrádza dermatologička Karolína Baumgartnerová. Odporúča preto jednoduchú, účinnú kúru. 

Približne dvakrát za týždeň by ste mali svojim nohám dopriať soľný kúpeľ po dobu približne desiatich minút. Do teplej vody naneste špeciálnu soľ či prírpavok s ureou. „Kúpeľ stvrdnutú kožu zmäkčí. Následne použite pemzu. Nevhodné sú rôzne železné rajbadlá, ktoré sú až príliš invazívne,'' radí Karolína a dodáva, že v tejto rutine by mal byť samozrejmosťou aj krém na nohy, ktorý obsahuje spomínanú ureu. „Nielenže je výborný humektant - dodáva vlahu, hydratuje, má aj exfoliačné účinky, podľa toho, koľkými percentami je vo výrobku zastúpená,'' prezrádza.

Neprehliadnite: Vytvarovať sánka sa dá aj prirodzene. Dosiahnite vysnívané kontúry tváre bez estetických zákrokov

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe