Presunúť na hlavný obsah

Parížska inšpirácia: Takto zažiarite počas bežných zimných dní a budete neprehliadnuteľnou

Móda

Pokiaľ chcete počas chladnejších dní na ulici zažiariť, pozrite sa, ktorými lookmi rozhodne neurobíte krok vedľa. Sú štýlové, trendy a cosy zároveň. Parížanky to skrátka vedia!

Francúzsko, krajina návrhárskych velikánov a osobností, Paríž ako meka svetovej módy. Miesto, kde vďaka Christianovi Diorovi znovu povstalo haute couture a kde Coco Chanel predviedla svoj prvý kostým. Dodnes má Francúszko vo fashion sfére obrovský vplyv a Parížanky patria medzi najobdivovanejšie trendsetterky.

Fenomén Francúzok

Tieto ženy to skrátka s módou vedia. Vždy sú chic, elegantné a pôsobia sebavedome a nežne zároveň. Za každých okolností sa snažia podporiť svoju ženskosť a je jedno po akom outfite siahnu. Vedia, že šarm je niečo, čo si okrem samotného outfitu okolie na nás všíma. V móde preferujú jednoduchosť, minimalizmus a čisté línie. 

Inšpirujte sa: Lady Gaga v novom filme House of GUCCI: Ako Patrizia Reggiani hviezdi v šperkoch BVLGARI

Potrpia si však na kvalitu a samotné materiály. Tie sú pre ne pri tvorbe bežného looku kľúčové. Pokiaľ ešte hľadáte ideálny kabát, práve takýto zavinovací v čistých líniách a zemitých odtieňoch je dokonalým a najmä nadčasovým kúskom. Krásne zdôrazní siluetu a stačí jeden výraznejší doplnok, aby ste upútali.

Elegancia na prvom mieste

Francúzky sú kráľovné minimalizmu. Milujú telové, jemné odtiene, práve zimnom období sa držia najmä prírodných tónov. Ak siahnete po šatách, skúste zvoliť také, ktoré budú kopírovať vašu figúru. Žiadne hlboké výstrihy, pokiaľ však siahnete po mini dĺžke. Menej je viac - nielenže sa toho držia, ale ono to aj naozaj funguje. 

Mix štýlov, dôb, komercie a dizajnérskych prvkov

Parížanky sú hrdé, keď môžu svoje kúsky transformovať, vedia do outfitu zahrnúť aj staré elementy, milujú miešanie dôb, dizajnérskych modelov, s no name značkami a určite nemajú nemajú problém s tým, že niečo nie je v móde. Razia si v tomto smere svoju cestu, ktorej veria. Aj v jednotnom tóne môže žena upútať a zaujať, ak kúsky správne zvolí. 

Neprehliadnite: Seriálový hit Netflixu Halston: Vzostupy a pády celebritného dizajnéra, ktorého preslávila aj Jackie Kennedy

Nebojte sa ísť do bielej a niesť v jej duchu celý outfit. Jediné, na čo by ste sa v tomto smere mali pozerať je vaša postava. Predsa len biela v tomto nie je úplne pre každého. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe