Presunúť na hlavný obsah

Tento rok oslávi 50-tku, no vôbec tak nevyzerá: Cameron Diaz prezradila, čo podporuje jej žiarivý a mladistvý vzhľad pleti

Zahraničné celebrity

Tento rok oslávi 50-tku, no na 50 vôbec nevyzerá. Stále je krásna, fit a rovnako očarujúca ako pred rokmi. Reč nie je o nikom inom, ako o americkej herečke Cameron Diaz, ktorá si svojou charizmou a úsmevom podmanila svet. Sympatie fanúšikov si získala aj vďaka svojej prirodzenosti. Buď volí len nahé líčenie, alebo žiadne, no aj bez rozjasňovačov či kvapky make-upu jej pleť žiari. V čom teda spočíva tajomstvo mladistvého a sviežeho vzhľadu Cameron Diaz?

Každá žena pristupuje k líčeniu inak, no platí, že make-up by mal tvár zvýrazniť a rozjasniť, nie zakryť a úplne zmatiniť. Ťažké masky vytvorené z vysoko krycích krémov a púdrov totiž vytvárajú neprirodzený vzhľad a do bežného dňa je takýto typ líčenia nevhodný. Oveľa krajšia je prirodzenosť.

Prečítajte si: Julia Roberts pred dvadsiatimi rokmi a dnes: Táto žena stále nestráca sexappeal a toto je jej recept

Jemné textúry

Medzi kráľovné prirodzenosti nepochybne patrí Cameron Diaz. Herečka nedá dopustiť na rozjasňujúce séra, ktoré na pleti vytvoria akýsi perleťový či trblietavý film. Tie v sebe obsahujú aj rôzne vitamíny a účinné látky, ktoré potrebuje najmä zrelšia pleť. Cameron na takto ošetrenú a rozjasnenú pleť používa korektor. Aplikuje ho pod oči a tiež ho vklepkáva na problematické miesta, alebo ním prekrýva žilky. Tretím krokom je zapracovanie make-upu. Keďže Cameron chce svoju pleť len podčiarknuť, siaha po jemných textúrach s púdrovou zložkou. Tie zjednotia tón pleti, no súčasne ju aj prirodzene zmatnia. Výsledkom je zdravo vyzerajúca pleť. 

Rúž aj ako lícenka

Cameron však vie, že krásny vzhľad pleti podporuje farba. Osvedčil sa jej rúž so sviežou, balzamovou textúrou, ktorý nenanáša len na pery, ale klepkavými pohybmi cez brušká prstov aj na lícne kosti. Na tento účel najradšej používa marhuľový odtieň. Na pery zvykne voliť aj o čosi výraznejší ružový rúž. 

Prečítajte si: Ako vyzerá Jennifer Aniston bez make-upu? Miláčik Hollywoodu priznal, že nalíčená sa cíti oveľa lepšie

Zemité tóny

Pokiaľ ide o očný make-up, Cameron nemá rada výrazné linky. Aj tu sa teda drží pravidla: Menej je viac. Preferuje skôr jemné linky, ktoré jej oči len orámujú, a na viečka zvyčajne používa iba svetlý hnedozlatý tieň, ktorým si opakovane pretrie len horné viečka, tzv. nadočnicový oblúk. Takýto štýl líčenia dodáva je pohľadu hĺbku. Herečka už potom siaha len po riasenke, avšak ani tú nevrství. Ide jej len o to, aby si kefkou prirodzene predĺžila a zhustila riasy.