Presunúť na hlavný obsah

Najromantickejšie miesta v Európe, ktoré treba navštíviť: Tu sa snúbi ikonickosť, pohostinnosť a tradície

Cestovanie

Pokiaľ hľadáte miesta, kam sa vo dvojici pozrieť, máme pre vás skvelé tipy. To, čo si tu zamilujete na prvý pohľad je nádherné, priam kúzelné prostredie, tradícia, štýl, dobrý dizajn, výborné jedlo a v neposlednom rade aj kvalitné služby.

Praha: Čarovná romantika na skok od domova

Romantické prechádzky, štýlové a autentické reštaurácie, večere vo dvojici, nezabudnuteľné momenty, ktoré si budete pamätať navždy. S kulisami ako z filmu, večným svojským a jedinečným šarmom, láka Praha všetkých hľadačov romantiky z celého sveta. Áno, za romantikou nemusíte cestovať cez polovicu sveta. Jedno z najkrajších a najkúzelnejších miest v Európe, máme totiž hneď u našich susedov.

Praha je skutočne na skok od domova a ponúka zrejme viac ako človek na prvý pohľad očakáva. Kombinácia bohatej a pôsobivej histórie, jedinečnej a unikátnej architektúry, dizajnu, množstvo zelených parkov, či pohľad na Vltavu, to všetko nabáda k prechádzkam ruka v ruke. Viete si tu užiť naozaj nádherný víkend a jeden druhého absolútne naplno.

 

Keď chcete váš pobyt povýšiť na skutočne výnimočný, rozhode odporúčame vrámci ubytovnia zvoliť jeden z najkrajších hotelov (nielen v Prahe, ale aj v Európe), ktorý je tvorený siedmimi historickými budovami, vrátane Augustiniánskeho kláštora. V tom dokonca stále žijú praktizujúci mnísi. Atmosféra tohto miesta vás úplne pohltí. Tým sme si istí. 

Pokiaľ už ste mali to šťastie a navštívili ste Augustine hotel Prague, rozumiete nám, prečo ho tak veľmi milujeme. A ak sa tam ešte len chystáte, po prvých pár minútach to pochopíte. Toto miesto je tak nádherné a kúzelné, že je to ťažko opísať.

Dýcha z neho história, ktorá sa snúbi s moderným 21. storočím, dizajnovými, umeleckými skvostami a dychberúcimi výhľadmi. Navyše tu nájdete absolútne unikátnu izbu vo veži, ktorá je jediná svojho druhu v celej Prahe. Naskytne sa vám z nej totiž 360 ° výhľad s oknami dookola celej suity.

"Unikátna Tower suite, ktorá ako už názov napovedá je umiestnená priamo v priestoroch bývalej kláštornej veže. Celá izba je rozprestretá do troch poschodí, ktoré sú prepojené točitým schodiskom. Na prízemí si môžu hostia užiť oddych v pohodlnej obývacej izbe, kde môžu nerušene relaxovať. Druhé poschodie patrí kúpeľni so samostojacou vaňou, celý priestor pôsobí veľmi dizajnovo. Pri vstupe do spálne vás okamžite očarí panoráma Prahy. Spálňa ponúka 360 ° výhľad s oknami dookola celej izby. Červené strechy domov, veže kostolov aj Pražský hrad tak budete mať ako na dlani. Tower suite si zamilujete na prvý pohľad," prezrádza Jana Zasterova, Marketing coordinator, Augustine, a Luxury Collection Hotel, Prague.

Toto je naozaj niečo bezkonkurenčné a práve výhľadov z tejto magickej vežičky sa nebudete vedieť nabažiť. Za to vám ručíme. Ráno vás budú prebúdzať prvé lúče slnka dotýkajúce sa vašej tváre a večer budete zaspávať pri pohľade na vysvietenú, rozprávkovú metropolu. Naozaj tu uvidíte hotové svetelné divadlo, ktoré treba skrátka zažiť.

Pohľad na červené strechy, dym z komínov a omamná vôňa ešte chladného rána, kým ste zabalení pod perinou je hotovou alchýmiou pre romantické duše. A aj keby ste chceli tejto atmosfére odolávať, určite jej podľahnete. Uvedomíte si tu o niečo viac, čaro bežných momentov, krásu všedných dní a dokážete potom viac vnímať aj jeden druhého. Pokiaľ hľadáte miesto, kde opäť zapáliť iskru medzi vami, tu sa vám to podarí. 

"V rámci romantického pobytu by páry určite nemali vynechať návštevu hotelového SPA, kde sa môžu nechať rozmaznávať v rukách našich terapeutov. Na harmonizáciu tela i duše môžeme odporučiť napríklad procedúru Monastery Spa Ritual, ktorá začína tradičnou očistnou kôrou nôh. Pokračuje hrejivou masážou chrbta levanduľovou sviečkou, ktorá zmierni vaše napätie. Tešiť sa môžete aj na hĺbkové čistenie tváre, vďaka ktorému budete mať hebkú a prežiarenú pleť."

My vám rozhodne odporúčame zažiť súkromnú troj alebo šesťchodovú degustačnú večeru, ku ktorej sa hodí fľaša kvalitných francúzskych bubliniek. Menu, ktoré je tvorené pod taktovkou šéfkuchára Martina Boháčka je hotovým gastronomickým zážitkom. Martin mimo iného patril aj k členom tímu známeho Gordona Ramsayho, takže sa rozhodne máte na čo tešiť. Dokonalé spojenie chutí a unikátneho servisu je niečo, čo tu berú ako štandard. Ochutnajte tartar z jeleňa, tekvicovú polievku s grilovanou fetou a gaštanovými ňokmi, či sumčeka s krémom z kváskového chleba. 

"Nezabudnite navštíviť aj náš Refectory bar, ktorý je opradený bohatou históriou a v dávnych dobách hostil mníchov žijúcich v Augustiniánskom kláštore. Práve ich odkaz ucítite všade naokolo. Keď zdvihnete hlavu k stropu, uvidíte zreštaurovanú fresku vyobrazujúcu archanjelov Gabriela, Jophiela, Michaela a Raphaela. Po nich sú pomenované naše špeciálne koktaily, ktoré vám s láskou namiešajú usmievaví barmani."

Autentická atmosféra baru, spája historický význam miesta, kde sa schádzali augustiniánski mnísi s novodobou kreatívnou mixológiou a príbehmi ľudí, ktorí tu tvoria vlastné spomienky. Takže presne tu - v samom srdci Malej Strany, v susedstve Valdštajnskej záhrady a Senátu, no napriek tomu v oáze pokoja a ticha si užijete nezabudnuteľný víkend, na ktorý budete ešte veľmi dlho spomínať. Za nás na romantiku vo dvojici hotový raj. 

Kam zájsť a čo rozhodne nevynechať: 

Chyťte sa za ruky a spoločne sa prejdite parkom Kampa, vedúcim pozdĺž rieky Vltavy. Pokračovať môžete na Karlov most a prejsť po ňom na protiľahlý breh. Príjemným spestrením vášho programu môže byť plavba na lodičkách. Prechádzkou pokračujte k Národnému divadlu, Tancujúcemu domu a na Náplavku. 

Odporúčame vystúpiť až na Vyšehrad, kde si môžete oddýchnuť v tieni tunajšej bohatej zelene a užiť si pohľad na Vltavu pekne z výšky. Prekrásne sa z týchto miest pozorujú aj západy slnka. Tradičným miestom romantických rande samotných obyvateľov Prahy je neodmysliteľne vrchol Petřín s rozhľadňou, ku ktorej sa môžete nechať vyviezť lanovkou.

 

Paríž: Mesto splnených snov

Hovorí sa, že keby vedela Eiffelova veža rozprávať, určite by ako prvé spomínala zástupy zamilovaných mužov, ktorí práve pri nej požiadali svoju lásku o ruku. Paríž je skrátka láska. V akomkoľvek období a podobe. Tak ako sme ho milovali pred dvadsiatimi rokmi, rovnaké je to aj dnes. Hoci jeho tvár sa rokmi zmenila, no podstata tohto miesta a atmosféra, ktorá ho charakterizuje skrátka zostáva.

Pokiaľ rozmýšľate kde sa v Paríži ubytovať, hotel Ritz je ikonickou klasikou, ktorá rokmi naberá na výnimočnosti. Ešte v časoch, keď César Ritz 1. júna 1898 spoločne so šéfkuchárom Augustom Escoffierom privítali prvých hostí, vedeli, že im ponúkajú tie najlepšie možné služby v Európe.

Krátko  po otvorení získal hotel svojho prvého stáleho hosťa, ktorým sa stal spisovateľ Marcel Proust. Sám hovoril, že toto miesto je tým, kam chodí žiť. Azda aj jeho prítomnosť z tejto adresy postupom času, urobila miesto stretávania spisovateľov, avantgardných umelcov, hercov, či filmárov.

Viac ako tridsaťsedem rokov tu žila aj ikonická Coco Chanel, obklopená svojimi priateľmi. Dodnes je v hoteli jej slávny apartmán s terasou a výhľadom na Place Vendome.

"Gabrielle vždy hovorila, že Ritz je jej domov. Cítila sa v ňom tak dobre, že zvykla vchádzať do hotela cez vchod pre zamestnancov. Nie je ťažké pochopiť prečo. Bola to žena, ktorá milovala autentickú eleganciu a Ritz Paris zodpovedal jej štandardom."

Toto miesto skrátka dých príbehmi, históriou a aj dnes píše nové dejiny. Ubytujte sa v jednom z apartmánov s výhľadom, ktorý mala aj samotná Gabrielle Chanel. Čarovný pohľad na Place Vendome vás hneď uchváti.

V reštaurácii L'Espadon s organickou kuchyňou zase potešíte svoje chuťové poháriky. Pohárik pravého champagne k raňajkám, či drink v bare Hemmingway, majú tiež svoje čaro. Ritz je skrátka Ritz. A jeho tvár a autenticita je nezameniteľná aj po 124 rokoch. 

Nádherným a veľmi romantickým zážitkom v Paríži je plavba po Seine či prechádzka po Montmartri. Ulička umelcov je niečo, čo si treba vychutnať naplno. Pozrite si diela, vypočujte príbehy ľudí, ktorí tvoria, dajte si šálku kávy, croissant a pohár kvalitného červeného vína. Toto skrátka k Parížu patrí. 

Kam zájsť a čo rozhodne nevynechať: 

Určite zájdite aj do Louvru, pozrite si diela velikánov, prejdite sa okolo ostrovov Île de la Cité a Île St-Louis, cez most Pont de l’Archevêché, ktorý je pokrytý zámkami lásky stoviek párikov, ktoré ich tu nechali a kľúčik symbolicky hodili do Seiny na spečatenie nekonečného puta. 

Skvelé a autentické raňajky, či desiatu si môžete dopriať práve na jednom z ostrovov, Île St-Louis, kde nájdete aj slávnu zmrzlináreň Maison Berthillon. Na obed sa presuňte do latinskej štvrti pozdĺž Rue Mouffetard, kde v maličkých obchodíkoch nájdete výber pravých francúzskych potravín od kvalitných syrov až po ručne robené čokolády.

Keď hľadáte skutočne vrchol romantiky, najedzte sa v reštaurácii Le Coupe-Chou, kde večeriavala už Marlene Dietrich. Nachádza sa v meštianskom dome zo 17. storočia, zahalenom vo vínnej réve. Perfektnou bodkou za čarovným, víkendom vo dvojici bude určite návšteva bistra Le Vieux Belleville v Parc de Belleville. Je to podnik, v ktorom hrávajú šansóny v štýle Édith Piaf. Naozaj nádhera.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe