Presunúť na hlavný obsah

Letná smotanová torta so sezónnym ovocím: Dezert, ktorý nikdy nesklame

Recepty

Ľahká, šťavnatá, plná ovocia, taká je smotanová torta podľa nášho gusta a tu je recept, ktorý by ste si mali poznačiť. Nielen, že ním potešíte detské maškrtné jazýčky, ale aj tie vaše. Presvedčte sa sami!

Na prípravu smotanovej torty potrebujeme: 

2 krát 400g kyslá smotana 

½ l mlieka
1 zlatý klas 
2 vanilkové cukry
trstinový cukor
maslo, čokoláda nastrúhanie 
domáci džem podľa vlastnej chuti (odporúčame višňový)
1 konzerva zaváraných mandariniek 
1 balík okrúhlych piškót alebo cukrárskych podlhovastých piškót 
ovocie podľa vlastnej chuti, najlepšie letné, sezónne 
mandľové lupienky 

Mohlo by vás zaujímať: Vyskúšajte plnosť čokoládovej chuti: Táto nepečená čokoládová torta je snom každého čokoholika

Postup prípravy: 

Ako prvý si pripravíme puding z mlieka, cukru, vanilkového cukru a zlatého klasu. Môžeme ho pokojne urobiť aj hustejší. Necháme ho vychladnúť. 

Potom si vo väčšej mise zmiešame kyslú smotanu a vychladnutý puding. K tomu pridáme ďalší vanilkový cukor, trstinový cukor podľa toho, ako veľmi chceme mať krém na tortu sladký. 

Pripravíme si tortovú formu, ak chceme použiť okrúhle piškóty, alebo hranatú misu, ak chcem použiť podlhovasté piškóty. Poukladáme prvú vrstvu piškót. 

Čítajte tiež: Využite sezónu jahôd naplno: Túto sladkú tvarohovú tortu s makom môžete upiecť svojim blízkym k narodeninám

Potom dáme časť krému na piškóty. Na tie rozotrieme trocha domáceho džemu podľa vlastnej chuti. My odporúčame višňový pre svoju sladkú aj kyselkavú chuť v jednom. 

Následne poukladáme ovocie podľa vlastnej chuti. Najlepšie sezónne ako sú jahody, ríbezle, maliny, ale aj banán či mandarinky z konzervy urobia chuť. Tie môžete smelo pridať tiež. 

Tento postup zopakujeme ešte raz, až nakoniec ostane ešte jedna vrstva krému na povrchu. Tú dozdobíme najlepšie bobuľovým ovocím, hoblinkami kvalitnej čokolády a mandľovými lupienkami.No použiť môžete aj oriešky či iné. 

Neprehliadnite: Pripravte si vegánsku smotanovú tortu. Na sladkej dobrote si pochutí naozaj každý

Dobrú chuť!