Presunúť na hlavný obsah

Tieto veci sú vo vzťahu rovnako dôležité ako sex: Muži v tomto smere majú úplne jasno

Partnerské vzťahy

Viete, čo je pre chlapov rovnako dôležité ako sex? Tým, čo nám prezradili vás zrejme prekvapíme. Málokto by totiž čakal!

Áno vieme, každý vzťah je jedinečný. Takže zatiaľ čo niektorí muži môžu dávať na prvé miesto sex v zozname priorít, iní môžu považovať za dôležité aspekty iné elementy. Avšak jedno zostáva nemenné. Niektoré veci sú pre chlapov v dlhodobom zväzku rovnako dôležité ako práve sexuálna túžba. 

"Sex nie je jediným aspektom vzťahu, ktorý robí páry šťastnými. Nie je to vždy nevyhnutná zložka pre naplnený vzťah."

V skutočnosti aj odborníci tvrdia a muži sa s nimi zhodujú, že nasledujúce veci, môžu byť rovnako dôležité ako sex, ak nie viac.

Emocionálna bezpečnosť

Emocionálna bezpečnosť je základom každého láskyplného vzťahu. Znamená to, že sa cítite dostatočne bezpečne na to, aby ste boli k svojmu partnerovi otvorení a úprimní. Ak to napríklad vnímate tak, že vás partner zanedbáva alebo vás niečo, čo povedal, rozčúlilo, mali by ste sa s ním pokojne podeliť o to, prečo ste naštvaní – bez obáv z jeho reakcie. Partneri, ktorí sa necítia emocionálne bezpečne, sa môžu počas konfliktov stať defenzívnymi, uzavrieť sa úplne a potom si to kompenzovať inde.

Neprehliadnite: Prežil som s ňou ten najlepší sexuálny zážitok: Nakoniec som zistil, že je to žena môjho známeho

"Pre mňa je toto neuveriteľne dôležité. Mal som babu, pred ktorou som si musel fakt dávať pozor na to, čo poviem, zo všetkého bola hysterická. Takže som mal potom pred ňou množstvo tajomstiev. No a tak rýchlo ako to medzi nami začalo, to aj skončilo. A to teda bol sex s ňou skvelý." (Adam, 32)

Quality time

Trávenie kvalitného času so svojím partnerom, či už len rozhovorom alebo aktívne, spôsobuje to, že sa cítite vo zväzku spokojnejší, vnímate viac pozitívnych vlastností toho druhého, prežívate intenzívnejšie vzájomnú blízkosť. Neexistuje žiadne prísne pravidlo, koľko času by ste mali stráviť spolu. 

Spoločné chvíle sú silné, spôsobujú, že sa budete cítiť ako tím, vytvoríte si pozitívne spomienky, na ktoré sa môžete pozerať spätne, čo vás motivuje v budovaní vzťahu. Čím viac sa pár dokáže vzdialiť od každodenného stresu a byť tu len jeden druhého, tým viac sa bude cítiť prepojený.

"Moja ex so mnou odmietala robiť čokoľvek osamote. Akože sex nerátam. Ale nikdy nebola ochotná ísť so mnou len na prechádzku, večeru, či túru vo dvojici. Vždy s nami ťahala kamošku alebo sme išli s partiou. A to bol aj dôvod nášho rozchodu, mal som pocit, že ju ani nepoznám." (Leo, 32)

Pozitívne interakcie

Je dokázané, že dvojice, ktoré mali päť alebo viac pozitívnych interakcií pre každú negatívnu, mali väčšiu pravdepodobnosť, že zostanú v manželstve ako že sa rozvedú. Negatívne interakcie môžu zahŕňať príliš veľkú kritiku alebo odmietanie partnerových pocitov, zvyšovanie hlasu, či neustále hádky. Takéto správanie si môže vybrať daň na samotnej dôvere, rešpekte a intimite vo zväzku samotnom.

"Toto definovalo môj predošlý vzťah. Dokonalý sex a emocionálna prázdnota. Moja bývalka ma neustále ponižovala, kritizovala, počúval som o svojej neschopnosti a úprimne som v tom vzťahu trpel. A nezachránilo to ani to, že sa po hádke snažila v posteli. Takže áno, pozitívne interakcie sú veľmi dôležité." (Florián, 30)

Čítajte tiež: Mali sme dokonalý sex, ale jemu to nestačilo: Podvádzal ma so ženou, s ktorou to robí väčšina mužov

Vedeli ste, že práve tieto veci sú pre mužov také dôležité?

spolu hlasovalo 185 ľudí