Presunúť na hlavný obsah

Milovaný aj nenávidený preppy štýl: Takto ním dosiahnete vyváženosť a zaujmete

Móda

Dokonalá esencia vyššej športovej elegancie. Aj tak by sa dal nazvať preppy štýl. Kardigán, mokasíny, pletený svetrík a chino nohavice sú pri ňom must -have. Aj takýto styling má však svoje nepísané pravidlá.

Esencia nadčasovej športovej elegancie s premyslenými detailami 

V minulosti bol symbolom vyššieho postavenia a jeho nositelia sa radili do kategórie snobistov. Azda aj preto mu dodnes veľa ľudí neprišlo na chuť. Pritom preppy štýl sám o sebe, ponúka dokonalú esenciu nadčasovej športovej elegancie s premyslenými detailami a prvkami.

Inšpirujte sa: Športové stylingy, ktoré sú IN: Módne trendy ovládli tenisky, ktoré si s týmito outfitmi zamilujete

Treba pri ňom myslieť na detaily, ktoré v konečnom efekte tvoria dokonalú stylingovú skladačku vhodnú pre každého.

Kvalitné kúsky s dôrazom na univerzalitu

Charakteristický je tvídovými sakami, blejzrami, vestičkami, pletenými svetríkmi, polokošeľami, košeľami, nohavicami s pukmi, chino verziami, či kardigánmi. Z doplnkov dominujú šiltovky, kravaty, či motýliky u mužov.

Nežnejšie pohlavie by malo siahnuť po podkolienkach, puzdrových šatách, tenisových sukničkách, trench coatoch, pletených svetríkoch, mokasínach, ale aj balerínkach.

Ak by sme to mali zjednodušiť, v podstate je to akési nasledovania lookov akadmických športov, populárnych najmä v Británii - teda golfu, jachtingu a tenisu.

Preppy štýlu treba prispôsobiť celkový look

Zo vzorov sú typické pásiky, bodky, prúžky, káro, či oxfordské kosoštvorce. Dôležité je takémuto outfitu prispôsobiť celý look. 

Neprehliadnite: Sporty chic: Farba roka 2022 sa preniesla aj do športových kreácií, toto sú najväčšie trendy

Teda minimalistický make-up, ideálne v nude verzii a pri vlasoch treba zvoliť buď francúzsky drdol alebo ich nechať voľne rozpustené. 

- Najčítanejšie -