Presunúť na hlavný obsah

Priatelia sa sláve tešia aj 30 rokov od premiéry prvej epizódy: Jennifer Aniston si však myslí, že pre Gen Z je sitkom urážlivý

Zahraničné celebrity

Nie je snáď nik, kto by nevidel alebo nepočul o americkom sitkome Priatelia (Friends). Tí, čo na ňom vyrastali, si ho s najväčšou pravdepodobnosťou radi prehrávajú dodnes. Tejto myšlienke je naklonená aj Jennifer Aniston, ktorá v Priateľoch stvárnila jednu z hlavných postáv. Súčasne ale podotýka, že pre mladšiu generáciu môže byť seriál urážlivý. Vysvetlila, prečo.

Obľúbený a dnes už doslova ikonický seriál Priatelia sa vysielal od septembra 1994 do mája 2004. Onedlho tak od premiéry jeho prvej epizódy uplynie tridsať rokov. V hlavných úlohách sa ukázalo šesť hercov, ktorí stvárnili blízkych priateľov žijúcich v Greenwich Village v New Yorku. Jednou z postáv bola Rachel Green v zastúpení herečky Jennifer Aniston. A práve Aniston si myslí, že menovaný sitkom nie je pre mladšiu generáciu zrovna najvtipnejší, ba priam urážlivý. 

Ako povedala v rozhovore k filmovej novinke na Netflixe Murder Mystery 2, všetko vrátane humoru prechádza zmenami. "Komédia sa vyvinula, filmy sa vyvinuli," pripomenula herečka. Podľa Aniston je typ humoru v Priateľoch akceptovateľný prevažne pre ľudí, ktorí na ňom vyrastali, respektíve vtedajších divákov. O mladšej generácii ako Gen Z sa to ale povedať nedá… "Je tu celá generácia ľudí, detí, ktoré sa teraz vracajú k epizódam Priateľov a považujú ich za urážlivé." 

Prečítajte si: Keď hrala v Priateľoch zistila, že jej telo vyzerá úplne inak ako ho roky vnímala: Ktorá kráska takto pri kolegyniach trpela?

Aniston naráža na citlivosť súčasnej doby. Je pravdou, že pred desaťročiami v spoločnosti nerezonovali témy týkajúce sa etnických skupín či  členov LGBTQ+ komunít v takej miere, ako je tomu dnes. "Teraz je to trochu zložitejšie, pretože musíte byť veľmi opatrní, čo sťažuje prácu komikom. Krása komédie spočíva v tom, že si robíme žarty sami zo seba a robíme si srandu zo života," uviedla herečka.  

O nedostatkoch v Priateľoch spätne hovorí aj ich spolutvorkyňa 

Jennifer Aniston nie je prvá, ktorá sa zamýšľa nad vývojom komédie a jej modernou formou. V minulosti túto tému otvorili aj iní herci, no zaujímavé bolo tiež tvrdenie spolutvorkyne Priateľov Marty Kauffman. "Za posledných 20 rokov som sa toho veľa naučila. Priznať si a prijať vinu nie je ľahké. Je pre mňa bolestivé pozerať sa na seba do zrkadla, je mi trápne, že som to pred 25 rokmi nevedela lepšie," priznala vlani scenáristka sitkomu s tým, že na sitkom sa vzniesla kritika za nedostatočné zastúpenie černochov.

​Prečítajte si: Jennifer Aniston je stelesnená módna inšpirácia: Tu je malá prehliadka jej TOP red carpets outfitov

- Najčítanejšie -