Presunúť na hlavný obsah

Intervalový tréning ako cesta k sexi krivkám: Ak implementujete tieto pravidlá do rutiny, uvidíte výsledky

Chudnutie a diéty

Pokiaľ už dlhšie cvičíte, no akosi na svojom tele nevidíte výsledky, problém môže byť v tom, že si vaše telo už na danú rutinu zvyklo. Vtedy je najvyšší čas zamerať sa intervalový tréning, ktorý s telom dokáže ozajstné pozitívne zmeny.

Záťaž pri cvičení je síce kratšia, ale o to intenzívnejšia

Pokiaľ pravidelne cvičíte, venujete sa behu, no na tele v určitej fáze už nevidíte výsledky, problémom zrejme je, že organizmus si už na danú záťaž zvykol. Ak chcete naďalej zhadzovať a eliminovať hmotnosť je čas zamerať sa na intervalový tréning.

Práve ten totiž čerpá energiu z tukových zásob. Ide vlastne o to, že záťaž pri cvičení je síce kratšia, ale o to intenzívnejšia a týmpádom aj efektívnejšia. To spôsobí rýchlejšie spaľovanie tukov, keďže telo je pod neustálym stresom a v očakávaní. 

Neprehliadnite: 4 akože zdravé potraviny, ktoré sú v skutočnosti pre nás zlé: Tieto vyhľadávame v obchodoch zdravej výživy často

Ako príklad uvedieme beh. Pri ňom sa intervalový tréning implementuje najjednoduchšie. Kým pri klasikom behu sa viac-menej stále držíte v tom istom tempe, pri intervalovom tréningu zaradíte v určitých fázach šprint.

Začať môžete tak, že na úvodných 5 minút pobežíte v klasickom tempe, potom si dáte 90 sekúnd šprintu, minútku rýchlej chôdze a potom opäť zvolíte klasické tempo.

Najskôr vám postačí 30 minút, kedy tempo takto striedate. Ideálne je prepracovať sa k 45 minútam. Ide o to, že takýmto spôsobom zvýšite napätie vo svaloch a samozrejme aj zrýchlite tepovú frekvenciu.  Telo teda nemá priestor na to, aby si zvyklo na rôzne stupne intentzity a tak pracuje úplne naplno. A to je niečo, čo pri efektívnom zhadzovaní potrebujete dosiahnuť. Rovnako môžete postupovať aj pri klasickom tréningu vo fitku. 

Mohlo by vás zaujímať: 6 vecí, ktoré by ste nemali robiť svojmu tráviacemu traktu: Tieto ovplyvňujú zdravie vašich čriev

- Najčítanejšie -