Presunúť na hlavný obsah

Etiketa sexu: Ak sa budete držať týchto pravidiel, váš sexuálny život bude prosperovať

Partnerské vzťahy

Áno, spontánnosť je spontánnosť, ale tušili ste, že aj sex má svoje pravidlá? Hoci samotná etiketa sexu nie je náročná je dobré ju dodržiavať. Teda pokiaľ chcete, aby váš vzťah prosperoval.

Počuli ste už o sexuálnej etikete? Ide o univerzálne pravidlá, ktoré by mal dodržiavať každý, ak chcete prejaviť rešpekt svojej polovičke a byť skutočne dobrým milencom. Niektoré veci by ste sa nemali pýtať a robiť v posteli, iné by ste naopak mali robiť pravidelne. Britská expertka na sex a vzťahy Tracey Cox vytvorila zoznam, ktorý je dobré ovládať. Viete o čo ide? 

1. Nepýtajte na počet sexuálnych partnerov

Toto je otázka, ktorú by ste partnerovi jednoducho nemali klásť. A je jedno, či ste spolu mesiac alebo desať rokov. Musíte sa nastaviť takto: minulosť ma nezaujíma a číslo nič neznamená. Všetko, čo ma zaujíma, je to, čo sa stane v budúcnosti, teraz sme spolu my. Jediné, čo tým dosiahnete je nervozita a pochybnosti. U vás, ale aj u vašej polovičky.

Mohlo by vás zaujímať: Divoká dámska jazda sa skončila inak, ako som chcela: Vyspala som sa s mužom, ktorý mal byť pre mňa absolútne tabu

2. Sexting musí mať svoje pravidlá

Posielanie sexi fotiek je medzi dvojicami veľmi obľúbené. Avšak najprv sa spýtajte, kým niekomu pošlete niečo takéto len na diaľku. Najmä, ak ste spolu krátko.

Zároveň vždy platí, že by ste mali posielať obrázok, ktorý je erotický a umelecký a nie nevkusný, detailný pohľad na vaše intímne partie. Na fotkách, ktoré posielate, nikdy neukazujte svoju tvár ani žiadne odhaľujúce črty.

3. Nikdy hneď "po" neopúšťajte posteľ

Akýkoľvek sex ste mali, rozhodne sa nepostavte z postele hneď ako dosiahnete vyvrcholenie. Je to to najhoršie, čo môžete urobiť. Počkajte aspoň 15 minút, ktoré využite na túlenie, nežnosti a rozhovory. Je to mimoriadne dôležité, hoci sa to nezdá. Prehlbujete tak emocionálne spojenie medzi sebou.

Čítajte tiež: Jedna noc so sexi cudzincom zmenila môj život od základov: Po rozvode mi vrátil esprit do života

4. Implementujte do sexu množstvo komplimentov

Toto je niečo, čo treba robiť pravidelne. Zahŕňajte partnera komplimentami, venujte mu dotyky, komunikujte o tom, čo sa mu páči a čo nie. Áno, treba to robiť vždy. Práve týmto posúvate puto medzi vami aj sex samotný na inú úroveň.

V dlhodobom vzťahu je to niečo, na čo zabúdame, no môže to byť problémom. Aj takto sa totiž emocionálne zbližujeme.

Čo myslíte, mení sa rokmi intímny život medzi partnermi?

spolu hlasovalo 356 ľudí

Áno
334
Nie
22

- Najčítanejšie -