Presunúť na hlavný obsah

Teplý elixír, ktorý zmierni príznaky nadúvania po večeri: Odložte si tento recept na sviatočné obdobie

Zdravie a relax

Hoci je ideálne naplánovať si posledné jedlo na skorší večer, mnohí toto pravidlo často porušujeme. Jeme neskoro večer a keď sa už chystáme spať, začne sa ozývať naše brucho. Nepríjemnému nadúvaniu však môžete zabrániť aj týmto teplým nápojom pred alebo po večeri.

Hrejivý odľahčujúci prostriedok na nepríjemné nadúvanie 

Ruku na srdce... hoci si veľakrát povieme, že si doprajeme večeru skôr cez deň, nie neskoro večer alebo dokonca v noci, často urobíme presný opak. Potom sa stáva, že si poľahky zarobíme na problémy s nafúknutým bruchom. Nadúvanie je rozhodne nepríjemné, najmä keď by sme už chceli oddychovať, spať. Takže stojí za to mať po ruke nejaký ten odľahčujúci prostriedok. 

Mohlo by vás zaujímať: Neexistuje magický nápoj na zníženie hladiny cukru v krvi: Tieto 4 vám však pomôžu udržať ju stabilnú

Teplá, trocha pikantná bodka za alebo pred neskorou večerou 

Ako informuje holistická estetička pre portál mindbodygreen.com, Lesley Thornton, toto je jej liek na celú zimu, ktorý jej uľahčuje trávenie. Teplý, trocha pikantný a pritom jednoduchý, ktorý si možno s radosťou doprajete najmä v nadchádzajúcom sviatočnom období, ktoré je na prejedanie skutočne náročné. Aké ingrediencie k nemu potrebujete? 

1 šálka vody
4 PL jablčného octu
vytlačená šťava z ½ citróna
¼ ČL postrúhaného zázvoru
štipka kajenského korenia
štipka škorice
štipka kurkumy alebo extrakt z kurkumy
pár kvapiek stévie alebo nemusíte sladiť vôbec 

Zohrejte si vodu, pridajte postupne všetky ingrediencie a poriadne premiešajte. 

Čítajte tiež: Zlaté mlieko: Zázračný nočný nápoj, vďaka ktorému si upokojíte nervy a prekvapí aj inými zdravotnými benefitmi

Prečo práve tieto ingrediencie? 

Pretože ako informuje odborníčka ďalej, väčšina použitých ingrediencií podporuje trávenie, čím predchádza nadúvaniu. Jablčný ocot má antivírusové, protikvasinkové a protiplesňové vlastnosti, ktoré podporujú vyvážený črevný mikrobióm. Tiež sa výskumom dokázalo, že kyselina citrónová nachádzajúca sa v citrónovej šťave zvyšuje sekréciu žalúdočnej kyseliny. „To je práve tá tekutina, ktorá pomáha vášmu telu stráviť jedlo,“ hovorí. Kajanským korením zase podporíte tvorbu slín. Zázvor zase pomáha pri bolestiach brucha a nadúvania. Kurkuma upokojuje trávenie a podporuje tiež zdravý črevný mikrobióm, a má protizápalové vlastnosti. „Škorica je zase skvelá v tom, že pomáha znižovať hladinu cukru v krvi. Presúva cukor z krvného obehu do buniek,“ pokračuje. 

Neprehliadnite: Alkalický nápoj proti rakovine: Toto zdravé smoothie je spoľahlivým ničiteľom všetkých chorôb!

Odborníčka dodáva, že tento teplý nápoj na nadúvanie môžete piť pred aj po jedle, ktoré zjete ako posledné v daný deň. Doprajete si tak veľkú dávku protizápalových a upokojujúcich ingrediencií na podporu žalúdka. 

Zvyknete si dopriať aj vy posledné jedlo dňa neskoro večer a potom trpíte nepríjemným nadúvaním?

spolu hlasovalo 101 ľudí

Áno
40
Nie
61