Presunúť na hlavný obsah

Zničila som vzťah svojej sestry: Mala som však na to dôvod, toho muža si nezaslúžila

Partnerské vzťahy

Moja sestra si vždy išla tvrdo za svojím. Mnohokrát som s ňou nesúhlasila, ale povedala som si ok, jej život, nemôžem do toho zasahovať. Potom však už išlo o dve ľudské bytosti, ktorým by skôr či neskôr vedome ublížili a ja som to nemohla nechať len tak. Tak som ten vzťah zničila.

Neschvaľovala som jej praktiky, ale chcela som sestru

Andrea a Jana, dve sestry, ktoré nikdy nemali jedna k druhej extra blízko. Každá bola úplne iná. Zatiaľ, čo Andrea bola tá nadmieru sebavedomá, iniciatívna, rázna a išla aj cez mŕtvoly vo všetkom, čo v živote robila, chcela, Jana bola jej presným opakom. Tichá, pokorná, milá na každého aj za cenu, že ju zneužijú: „Napriek rozdielnym povahovým vlastnostiam som ju vždy chránila a chcela mať svoju sestru, nech je aká je. Aj napriek tomu, že som nikdy neschvaľovala jej praktiky, ktorými vždy dosiahla to, čo chcela,“ spomína na úvod svojho príbehu Jana. 

Mohlo by vás zaujímať: Budúci švagor sa mi pred svadbou s mojou sestrou v slabej chvíľke priznal k jednej veci: Po nej som dlho zvažovala, čo urobiť

Z Andrey bola celkom iná žena, ale len kým nezostali samy 

Raz Jane Andrea zavolala, vraj sa chce stretnúť a pochváliť sa skvelou novinkou vo svojom živote. Vraj sa ide vydávať: „Hneď som ostala obozretná, pretože ešte pred štyrmi mesiacmi, keď sa mi ozvala naposledy, taká bola totiž úplne štandardná komunikácia medzi nami, nikoho nemala,“ hovorí Jana, ktorá sa so sestrou stretla a rovno jej predstavila aj toho muža, ktorý mal byť je snúbencom. Jana bola po tomto stretnutí tak povediac v šoku, pretože z Andrey bola úplne iná žena. Inak rozprávala, inak gestikulovala, tvárila sa: „Povedala by som, že som mala pred sebou hotového nevinného anjela. Keby som ju dobre nepoznala, verila by som jej každé slovo. Ale vedela som, že je to len maska, aby oklamala budúceho manžela. A tú masku odhodila v momente, ako sa od nás na chvíľu vzdialil,“ dodáva Jana. 

Bol do nej zamilovaný, ale nemohla som dopustiť, aby si ju vzal 

Andrea sa jej bez hanby priznala, že ide po jeho peniazoch a zahrala mu na tú správnu strunu. Vraj je to taký ťuťko, ktorý sa dá ľahko zmanipulovať a ona by bola hlúpa, keby nevyužila situáciu, nezahrala to na dobrácku naivku a neprinútila ho požiadať ju o ruku. Jana bola zhrozená už z týchto slov, ale keď ešte Andrea len tak mimochodom dodala, že si bude musieť poradiť aj s jeho malou dcérou a že je vlastne vdovec, prišlo jej až nevoľno: „Ten chlap bol do nej evidentne zamilovaný až po uši, to bolo vidieť hneď na začiatku nášho spoločného stretnutia. Ale nemohol si ju vziať, to som nemohla dopustiť. Aj keby v tom nefigurovalo malé nevinné dieťa, ktoré stratilo matku a zlomený muž, ktorého by časom zlomila opäť, pretože raz by tá jej maska v manželstve padla, bola som rozhodnutá, že sestrin vzťah prekazím za každú cenu,“ opisuje Jana ďalej. 

Čítajte tiež: Keď som oznámila sestre, že sa idem vydávať, začala na mňa útočiť: Nakoniec som pochopila, že to bolo celé o tomto

Postarala som sa o to, aby jej padla maska priamo pred ním 

Udialo sa to na spoločnej večeri s ich rodičmi, kde chcela Andrea svojho budúceho manžela predstaviť aj im. Tí boli z neho samozrejme nadšení. Vždy si priali pre obe svoje dcéry presne takéhoto muža s dobrými povahovými vlastnosťami, ktorý sa bude vedieť o ne postarať: „Ja som však mala svoj plán a na jeho konci sa Andrea ukázala presne taká, aká je. Vyprovokovala som ju k hádke vo vedľajšej miestnosti a neprestala som, ani keď som videla, že vo dverách stojí jej budúci manžel, ktorému stačilo počuť už len to, že jeho malá dcéra nebude problém, lebo sa postará o to, aby im dala pokoj, nech ju časom dajú niekam na internát, aby sa jej neplietla pod nohami, vraj nebude nikomu robiť bútľavú vŕbu. Tieto slová stačili na to, aby to jej budúci manžel ukončil hneď tam na mieste. Pričom mal ešte toľko slušnosti, že nepovedal nič ani našim rodičom, len sa ospravedlnil, že musí už ísť a že ho tešilo, vraj sú to veľmi milí ľudia,“ dodáva na záver Jana, s ktorou sa aktuálne sestra vôbec nerozpráva a nezavolá už ani raz za štyri mesiace, ako mala vo zvyku. Hoci to Janu trápi, toto jej naozaj nemohla dovoliť urobiť. 

Neprehliadnite: Vlastná sestra ma takto potopila pred budúcim manželom: Na to, čo sa v ten večer udialo, asi nikdy nezabudnem