Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Slovenka Lucia si splnila sen a vlastní útulnú kaviarničku s cukrárňou: Prezradila nám, čo ju k tomu viedlo

Kariéra

Nenechajte si ujsť rozhovor s energickou a pohodovou Luciou Gulišovou, ktorá si v kaviarni s cukrárňou takmer pod hradom s láskou a optimizmom vypeká tradičné i bezlepkové tortičky. Je to úplná topka, veď posúďte sami.

Najskôr recepty skúšala na priateľoch

Vznik konceptu cukrárne U Guľky si prešiel niekoľkými fázami. Najskôr som piekla doma, neskôr som pracovala v prenajatých priestoroch, potom sa to dostalo až sem. Otvorila som si kaviareň spojenú s cukrárňou a splnila som si svoj sen. Spočiatku som však svoje recepty skúšala na priateľoch či rodine, kŕmila som aj svojho vtedajšieho priateľa. Práve tak som zistila, aké dobré to je a odišla som z práce, ktorú som dovtedy vykonávala a začala som, takpovediac, piecť na objednávku.

FEMINITY TV: Pozrite si rozhovor s krásnou a talentovanou cukrárkou Luciou Gulišovou

Inšpirujte sa: VIDEO: Talentovaná slovenská ilustrátorka si ide za svojím snom: Danyela Art kreslí obrázky, ktoré prinášajú radosť!

Paradoxne však nikdy predtým nepiekla. Ja som bola skor taký ochutnávač, do všetkého som strkala prsty. Začínala som však s varením. Robila som krabičkovú diétu pre svojich klientov. Pečenie som nikdy ani nezvažovala, až raz som to vyskúšala a neuveriteľne ma to chytilo. Odvtedy sa mu venujem. Takpovediac som našla samu seba! dodáva krásna Lucka.

Neprehliadnite: Úspešná a ambiciózna Slovenka, ktorá podľahla "concept storu": Takto sa jej podarilo rozbehnúť biznis

V Mexiku nemajú radi sladké

Lucka nejaký čas pred otvorením kaviarne strávila i v Mexiku. Tam si však na sladké, ako sama tvrdí, veľmi nepotrpia. Na pol roka som odišla do Mexika a až po návrate odtiaľ som sa už nevenovala ničomu inému ako samotnému pečeniu. Vrátila som sa aj kvôli pečeniu, ale hlavne mi bolo smutno za rodinou, za kamarátkami a za všetkými, ktorých mám doma. Na jednej strane to bolo super, bývala som na pláži, no nemala som to nadšenie s kým zdieľať. Dokonca aj tam som skúšala piecť, ale oni veľmi sladké nemusia. smeje sa Lucia.

Aj pečenie môže byť zdravé

Lucka sa okrem tradičných receptov venuje aj zdravším prevedeniam sladkých pokušení. Práve tak som začínala. Snažila som sa tvoriť recepty bez použitia múky či cukru a hľadala som rôzne alternatívy ako tieto suroviny nahradiť. Robím to aj teraz, no venujem sa aj klasickým receptom. Ľudia sú totiž rozdelení na dva tábory, jedni tvrdia, že biela múka a cukor sú smrť, druhí sú skôr zástancami tradícií. Takže sa snažím naozaj vyhovieť obom.

Kaviarnička sa možno už čoskoro rozrastie

V budúcnosti by som chcela otvoriť väčšiu výrobňu, kde by sa dalo pripravovať na rôzne cateringy či svadby, a zároveň by som určite chcela zväčšiť kuchyňu. A možno niekedy v budúcnosti otvoriť i ďalšu Guľku, ktovie. Samozrejme, že chceme túto kaviareň premakať, ľudia si pomaličky zvykajú, oteplilo sa, vychádzajú na ulicu, čomu sa veľmi tešíme.  Postupne sa nám to tu dostáva do pohybu.prezradila Lucka.

Prečítajte si: Talentovaná návrhárka Ivana Mentlová: Éra 70.rokov dokáže na ženách vyzerať takto žensky

Knižka by mala mať príbeh

Lucka radšej pečie akoby samotné recepty mala písať. Teraz je naozaj boom s knihami o pečení. I ked sa mi to páči, veľmi sa mi do toho nechce. Ja si svoje recepty hlavne ani nejak veľmi nepíšem. Ani sa zatiaľ nechcem veľmi deliť o svoje tajomstvá. Na druhej strane však nehovorím, že sa tak nikdy nestane. Skôr by som však šla do knižky, ktorá by mala zároveň i nejaký príbeh. dodáva usmiata Lucka.

Za celú redakciu Feminity želáme Lucke a jej kaviarničke veľa úspechov a inšpirácie do budúcnosti!

Aj vy si radi pochutíte na niečom sladkom?

spolu hlasovalo 208 ľudí

Áno
189
Nie
19