Presunúť na hlavný obsah

Moja dcéra mi otvorila oči: Vďaka týmto slovám som po rokoch konečne začala žiť a otvorila sa novému vzťahu

Rodinné vzťahy

Adriana samu seba obrala o možnosť byť znova šťastná, len preto, že sa stále držala nádeje, ktorá v podstate ani nikdy neexistovala. Avšak na to nakoniec neprišla sama, ale paradoxne jej musela otvoriť oči dospievajúca dcéra.

Neľahký začiatok, láska a sklamanie v jednom

Adriana otehotnela veľmi mladá. Mala len niečo cez 17 rokov, maturitný ročník a vysokú školu pred sebou. Nanešťastie, otec dieťaťa bol zahraničný študent, ktorý bol u nich na škole na výmennom pobyte. To, že je tehotná sa dozvedela až po jeho odchode. Hoci bola s ním v kontakte a o svojom stave mu dala vedieť, nedopadlo to pre ňu vôbec dobre. Najskôr sa jej aj ozýval, písal počas tých mesiacov tehotenstva, či je všetko v poriadku, ale vraj nemôže teraz prísť a rodičia by ho vydedili, keby sa dozvedeli o tom, že niekde na Slovensku splodil dieťa. "Bola som však do neho taká zamilovaná aj napriek času, čo prešiel, že na dieťa som sa tešila, hoci v očiach mojich rodičov som videla len sklamanie z toho, že som si takto pokazila život. Ja som však seba aj ich predsviečala, že on sa po nás jedného dňa vráti. Mama mi povedala len toľko, že už by som naozaj mala dospieť a čeliť realite, ktorou na nasledujúce roky pre mňa bude status slobodnej mamičky. No ja som neprestala veriť aj tak," opisuje dnes už 34-ročná Adriana svoju vtedajšiu situáciu a nepriaznivé okolnosti.

Mohlo by vás zaujímať: Matka vždy uprednostňovala moju sestru: Tá jej nakoniec urobila takúto hanbu, no matka ju ešte prekonala

Roky, ubiehali, nádej ostávala

Roky ubiehali, ale napriek tomu, že rodičia boli zo svojej jedinej dcéry sklamaní, nakoniec si okaté a tmavé dievčatko s kučeravými vlastmi, svoju vnučku Emku, doslova zamilovali. Dokonca boli takí ochotní a nápomocní, že Adriana mohla popri mamičkovským povinnostiam dokonca vyštudovať aj Vysokú školu ekonomickú, čo jej neskôr v hlavnom meste zabezpečilo aj veľmi slušne platenú prácu s možnosťou kariérneho rastu. "Hoci som bola ako tak zabezpečná a postarané finančne aj emocionálne bolo aj o moju už prakticky dospelú dcéru, nádeje, že jej otec sa jedného dňa vráti, som sa stále držala a na tie chvíle, ktoré sme spolu prežili, som neprestala nikdy myslieť. Z času na čas, som naozaj žila len spomienkami, hoci sa mi neozval už celé roky," pokračuje vo svojom rozprávaní ďalej.

Čítajte tiež: Skutočný príbeh: Svoje dieťa som chcela zneužiť, aby som si zabezpečila lepší život, toto som však nečakala

O mužov núdzu nemala, ale...

Už na prvý pohľad je Adriana veľmi atraktívna žena, stále mladá, o ktorú, ako sama prezradila, bojuje nielen veľa jej mužských kolegov z práce.  Pozvania na večere, posedenia pri drinkoch, či na rôzne kultúrne spoločenské akcie je niečo, o čo naozaj núdzu nemá. "Nie som celkom puritánka. Z času na čas aj ja príjmem jedno z týchto pozvaní, ale viac menej len keď sa chcem odreagovať, spoločensky, kultúrne vyžiť. Avšak nikdy som si pánsku spoločnosť nepriviedla k sebe domov, ani teraz, keď je Ema prakticky už dopelá, dokonca práve sama prežíva svoju prvú lásku," priznáva.

Neprehliadnite: Otcovu snúbenicu som sa snažila odstrániť: Ona sa však zachovala tak, ako by som nebola čakala...

Slová mojej dcéry ma prekvapili

Už dlhšie než ostatní sa o Adrianu usiloval jeden muž. Ako sama priznáva, je jej sympatický, aj ju priťahuje, ale akosi sa nevie zbaviť bloku, ktorý si vybudovala z Eminho otca. Raz si dcéra vypočula jej telefonický rozhovor, v ktorom jej mama žiadala dotyčného pána, aby jej viac nevolal, nevyhľadával ju. Vtedy si k nej Ema sadla a prehovorila do duše: "Mami, nechcem byť zlá, ale jedného dňa odídem na vysokú školu a po nej si zariadim svoj život. Nebudeme takto spolu navždy a ja chcem, aby keď tu nebudem, si mala niekoho, komu sa môžeš vyžalovať, s kým sa budeš smiať, koho budeš milovať. Obetovala si mi celý život, rovnako ako spomienke na môjho otca. Mami, on sa nikdy nevráti. A keby aj áno, dnes je to jedno, nechal ťa v tom samú a ty si si s tým poradila obdivuhodne. Prestaň na neho myslieť, zdvihni zadok a začni konečne žiť. Tým myslím, vezmi mobil a zavolaj tomu pánovi späť, evidentne mal naozaj skutočný záujem, bol celkom vytrvalý, nemyslíš?" Skonštatovala Ema s úsmevom na perách a Adriana jej bola vďačná za tieto slová, pretože z časti sa tejto spomienky na svoju prvú lásku držala aj práve kvôli svojej dcére. Avšak tak sa zdá, že tá je už naozaj dospelá a oveľa múdrejšia než ona v jej rokoch, pretože  vie svoju matku aj usmerniť.