Najdôležitejšia úloha a zároveň lekcia v živote: Prijať samého seba takého, aký si!

Máte o sebe pochybnosti a nedokážete si veriť natoľko, ako by ste možno chceli? Stačí, ak sa budete riadiť týmito myšlienkami a náročnú lekciu v živote zvládnete bez väčších problémov.

Objavte svoju skrytú silu a začnite si veriť

Objavte svoju skrytú silu a začnite si veriť

Zdroj: Profimedia

Pre mnohých ľudí je ťažké prijať samého seba, takých, akí sú. Či už ide o vzhľad, pracovné postavenie alebo vlastnú osobnosť, vždy sa nájdu jedinci, ktorí o sebe v danej veci pochybujú. Na to, aby ste sa tohto zlozvyku zbavili, je dôležité uvedomiť si pár vecí. Zostavili sme pre vás rebríček, vďaka ktorému bude pre vás cesta za lepším "ja" oveľa jednoduchšia. 

Mohlo by vás zaujímať: Prečo by ste sa mali obklopovať múdrejšími ľuďmi: Toto základné pravidlo vám môže zmeniť kariéru!

Uvedomte si, čo chcete

Úplne prvým krokom na vašej ceste za lepším sebavedomím je stanoviť si vytúžený cieľ. Musíte si uvedomiť, prečo ste sa vybrali na túto cestu a čo od toho očakávate. Ak ste presvedčený o tom, že si dostatočne neveríte a nedokážete akceptovať svoje vlastné ja, určte si jasný cieľ za vidinou sebaistého a vyrovnaného človeka. Toto uvedomenie si vám pomôže zistiť, čo vlastne chcete.

Sústreďte sa na silné stránky

Ľudia si vo všeobecnosti radi pripomínajú svoje nedostatky, namiesto toho, aby sa tešili zo svojich siných stránok. Dôležitou zmenou vo vašom zmýšľaní by mal byť práve moment, kedy sa budete sústrediť len na svoje pozitívne a silné stránky, ktorými disponujete. Skvelým tipom je vytvoriť si zoznam, kde si svoje dobré vlastnosti spíšete. Takto ich budete mať čierne na bielom a budú vám ešte viac pripomínať, kým vlastne ste.

Odpustite si

Minulosť a chyby sú najčastejšími prekážkami v procese prijať samého seba. Nehľaďte na minulosť či vaše doterajšie chyby a snažte sa sústrediť na prítomný okamih a to, čo vás ešte len čaká. Akceptujte fakt, že minulosť už nemôžete zmeniť a odpustite sám sebe alebo ľuďom okolo vás. Toto bremeno vás už nemôže viac ťažiť. 

Dávajte si reálne ciele

Ľudia, ktorí nevedia prísť na to, kým sú, sa väčšinou utápajú vo vlastných nereálnych predstavách. Možno ste si ako dieťa vysnívali, že budete kozmonautom či primabalerínou a doteraz sa svojej predstavy zubami nechtami držíte. Je skvelé neprestávať snívať, ale zároveň je dôležité žiť v prítomnej realite. Sústreďte sa skôr na veci, ktoré vám idú najlepšie a uberajte sa týmto smerom.

Buďte k sebe láskavý

Veľa z vás, ktorí sa nedokážu vysporiadať s myšlienkou vlastného ja sa utápajú vo vlastnom žiali a ľútosti. Buďte k sebe dobrý a doprajte si dostatočnú lásku, ktorá je základom všetkého dobra. Nepochybujte o svojich schopnostiach, práve naopak! Ak dokážete prijať vlastnú osobnosť, potom k vám bude vzhliadať aj vaše okolie.

Inšpirujte sa: 5 vecí, ktoré by ste mali stihnúť do 30-tky: Zistite, ako na tom so svojím zoznamom stojíte!

Verte si

Ak je pre vás ťažké veriť si hneď od začiatku, máme pre vás skvelý trik, ktorý vám tento krok uľahčí. Presvedčte samých seba o svojich schopnostiach natoľko, že tomu neskôr naozaj uveríte. V angličtine na to existuje skvelý výraz „Fake it ´till u make it“ čo v preklade znamená „Predstieraj to, až pokým sa to nestane skutočnosťou“. Tento americký spôsob predstierania naozaj funguje a zaručene stojí za vyskúšanie.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba