Presunúť na hlavný obsah

Nechudnite zo stehien, len ich spevnite: Tento jeden cvik ráno a večer vám zaručí skutočné výsledky

Fitness

Prestaňte sa ustavične spoliehať na kardio a neúčinné diéty. Skúste to tentokrát inak.

Netreba sa báť

Ženy sa pravidelného cvičenia akoby báli. Svaly na nohách si najradšej formujú behom a na stepery, najlepšie výsledky sa však dosahujú práve posilňovacími cvikmi s vlastnou váhou. Práve pri stehnách je totiž vo väčšine prípadov jedným z najdôležitejších aspektov samotného vzhľadu formovanie postavy, ktoré sa nedosiahne inak ako pravidelným cvičením a namáhaním samotných svalov stehien a zadku. 

Inšpirujte sa: Špeciálna séria piatich cvikov na rozprúdenie lymfy v tele: Zbavte sa toxínov, ktoré máte v tele

Samozrejme, že je občas vhodné zapojiť nejaké tie minúty poriadneho behu alebo rýchlej chôdze, ak však chcete svoje stehná naozaj vyformovať, treba ich reálne zapojiť do práce.

Jednoduchý cvik

Pokiaľ ste sa stehnám nikdy nejak veľmi nevenovali, vyskúšajte sa ráno a večer aspoň 20 minút sústrediť na jeden jediný cvik, nazývaný "mostík", ktorý  pri zdvíhaní tela nad podložku zapája do práce naraz stehenné svaly a zároveň tie sedacie. Nielenže tak zabijete dve muchy jednou ranou, ale naštartujete sa do nového dňa a začnete formovať tie najdôležitejšie časti na vašom tele ešte pred letom.

Prečítajte si: VIDEO: 5 dôvodov, ktoré by vás mohli k domácemu cvičeniu presvedčiť: Krajšiu postavu máte na dosah

Nezabúdajte na série

Najvhodnejšie je tento cvik, ktorý sa skladá z postupného dvíhania panvy od podložky a  následného niekoľko sekundového udržania tela v tejto pozícii so zatnutými sedacími svalmi, stehennými svalmi a svalmi na bruchu, vykonávali v troch sériách po 10-krát ráno a večer. Ak nemáte čas venovať sa mu dvakrát za deň, zvýšte počet opakovaní a nájdite si čas len v určitú časť dňa.

Mohlo by vás zaujímať: 5 efektívnych cvikov na spevnenie trupu: Tieto cvičenia na jadro tela si zamilujete!

Strava musí byť adekvátna

Nie nadarmo sa hovorí, že chudnutie je zo 70% o strave. Aj v prípade vašich stehien sa na ich spevnení podieľa hlavne vaše stravovanie. Preto obmedzte sacharidy, zvýšte prísun bielkovín a po tréningu si doprajte výdatné raňjaky, ktorú budú nutrične dokonale vyvážené. Ak cvičenie absolvujete večer, zvoľte radšej niečo ľahšie, čo váš žalúdok zasýti, no zbytočne nezaťaží. Dôležité je, aby ste sa vy cítili skvele a postupne sa spevňujúce stehná vám v tom len dopomôžu.

Chystáte sa aj Vy spevniť svoje stehná ešte pred letom?

spolu hlasovalo 245 ľudí

Áno
237
Nie
8

- Najčítanejšie -