Presunúť na hlavný obsah

Ak vás ohovárajú, nemusí to byť na škodu: Ľudia väčšinou riešia len tieto 3 typy ľudí a vy ste jedným z nich

Zábava

Nie každý je dosť zaujímavý na to, aby sa o ňom rozprávalo za jeho chrbtom. Zamysleli ste sa už niekedy na týmto paradoxom?

Možno sa vám nepáči, že ste súčasťou debát aj v situácii, keď sa práve nenachádzate medzi ľuďmi, ktorý o vás rozprávajú, vedzte však,  že má tento fakt aj mnoho pozitív. Minimálne patríte medzi tieto tri typy ľudí, ktorí sú na pretrase najčastejšie.

Inšpirujte: Brunetky sa dostanú do neba, blondínky kamkoľvek: Je na tomto tvrdení viac pravdy, ako sa na prvý pohľad zdá?

Ste nad vecou

Načo by sa rozprávali o niekom, kto sa neustále stará o to, čo si o ňom druhí myslia a rieši sám seba aj vtedy, keď už ostatných prestal baviť. Takých ľudí je veľa. Zaujímavejšie predsa je, ak sa ohovárači zamerajú na niekoho, kto má ich názor tak trochu „v paži“. Ak neriešite druhých, idete si za svojím a nezaoberáte si zbytočnými názormi, ktoré vás nikam nedokážu posunúť, ste veľkou masou nepochopený a následne sa o vás jednoducho musí rozprávať, ako by to inak bolo?

Nenechajte si ujsť: Skombinujte tieto tri dôležité čísla vo vašom živote: Prezradíme vám, v čom sú vaše najväčšie tromfy

Tým, že sa nezaujímate a idete si svoje, jednoducho istým spôsobom rozčuľujete. Zostaňte však nad vecou, mať nadhľad je jedna veľká devíza, ktorá sa vám zíde aj do budúcna, verte nám.

Chránite si súkromie

Nezdôverujete sa so všetkým každému, koho stretnete a nie je to tak, že by celá firma a aj známi vašich známych vedeli o každom vašom kroku. Ste istým spôsobom tajomný a preto zaujímavý. Ľudia, o človeku, ktorý nie je tak ľahko prekuknuteľný, chcú odrazu vedieť všetko, je to priam davová psychóza. Každá drobnosť sa nafúkne, zveličí alebo obráti tak, aby bola zaujímavá aj keď sa povie až o pár dní.

Prečítajte si aj: Najťažší vzťah v živote človeka je vzťah so sebou samým: Vďaka týmto trom bodom budete so sebou konečne spokojná

Práve tým, že chcete svoje súkromné veci riešiť len v kruhu najbližších, skončíte nakoniec naozaj „na pretras“. Ľudia sa ale na niekoho úkor musia zabávať a práve kvôli svojej utiahnutosti to viac či menej budete občas vy.

Máte niečo, čo sa dá závidieť

A to doslova. Či už ide o skvelú prácu, partnera alebo len fakt, že vám väčšina vecí jednoucho vychádza. Niektorí ľudia vám doprajú a iní zase neznesú pocit,  že by ste boli natoľko úspešný a šikovný. Ak sa im darí rovnako, nemajú problém. Ak to však ich prípad nie je, potom máte problém vy a za vaším chrbtom sa postupne spustí vlna ohovárania.

Nenechajte si ujsť: Nastavte svoj život na úspech a šťastie: Zmeňte preto týchto 5 vecí a uvidíte, ako sa vám začne dariť

Nemôžete byť predsa dokonalý, niečo si na vás nájsť musia. Ako inak by sa potom cítili oni, keby sa s vami porovnávali a váš úspech by nemohli prisúdiť niečomu abstraktnému, na čom v podstate nemáte žiadnu zásluhu? Nič si z toho nerobte, vám podobné reči aj tak neublížia.

Ste aj vy terčom ohovárania a patríte medzi tieto tri typy ľudí?

spolu hlasovalo 356 ľudí

Áno
337
Nie
19

- Najčítanejšie -