Presunúť na hlavný obsah

Máte problém zaspať v teple? Vyskúšajte týchto 5 jednoduchých trikov tesne pred spaním

Zábava

Leto je v plnom prúde, no v niektorých chvíľach by sme boli radšej keby nebolo. Ani vy nemôžete v noci spať? Skúste s nami tieto triky.

Umyte si hlavu. Áno!

To, čo sa väčšinou zakaždým zakazuje, aby ste náhodou v noci neprechladli, je v lete povolené. Občas stačí naozaj aj tak málo, ako chlad, ktorý vám dokážu vytvoriť práve umyté vlasy, keď sa nimi dotýkate vankúša a vám bude hneď chladnejšie. Samozrejme, že nie je dobré spať na vankúšiku, ktorý je celý premočený, stačí, ak vás len príjemne chladí.

Inšpirujte sa: To, na ktorom mieste máte znamienko krásy, o vás veľa prezradí: Odhaľte spolu s nami, čo hovorí to vaše

Posteľnú bielizeň do mrazničky

Nemyslíme na celý deň. Hodinku predtým, ako idete spať je však vaša mraznička tým najväčším pomocníkom v núdzi. Položte svoje šaty do jedného z priečinkov a nechajte, nech ich chladný vzduch pripraví na celú noc bez prehadzovania a budenia. Neverili by ste, ako tento jednoduchý trik zaberá a vy sa konečne vyspíte!

Poznáte fľašu s horúcou tekutinou?

Ak jednu máte ešte od zimy, keď vás v posteli príjemne hriala, vložte ju tentokrát pred spaním do chladničky. Jej obsah výborne drží svoje fyzikálne vlastnosti a to, čo vás v teple príjemne hrialo, môže na konci júla pôsobiť ako prenosná mraznička do postele. Dajte si ju na čelo, schlaďte si nohy, naozaj je len na vás.

Mohlo by vás zaujímať: Patríte medzi výnimočných ľudí? Ak robíte túto jednu vec každý deň, skrýva sa vo vás veľký potenciál

Uterák namiesto prikrývky

Takto sa spávalo už v starom Egypte a my dobre vieme prečo. Obrovské horúčavy potlačíte rýchlo a jednoducho tým, že si osušku alebo menší uterák namočíte do studenej vody a následne sa ním zakryjete. Ak ste náchylný na prechladnutie, zakryte si len oblasť chodidiel a lýtok, vyššie uterák radšej nedávajte. Tak či tak vás totiž príjemne schladí.

Trošku ľadu

Priložte ho na všetky miesta, kde si viete poľahky nahmatať pulz. Zápästie, oblasť krku, spánky, členky či lakte. Tam všade pomáha, ak si v horúcu letnú noc opriete kocku ľadu a necháte pomaly rozpúšťať. Starý trik, avšak ešte stále účinný a možno aj viac ako by ste si mysleli. Stačí si už dnes prichystať na nočný stolík misku tohto jednoduchého a nevinného kamaráta.

Nenechajte si ujsť: Sledujte úplne posledné číslo v dátume vášho narodenia: Viete, čo o vás hovorí táto povestná číslica?

Aj vy máte v lete problém pohodlne spať?

spolu hlasovalo 69 ľudí

Áno
56
Nie
13

- Najčítanejšie -