Presunúť na hlavný obsah

Holíte si nohy správne? O tejto technike ste možno ani netušili a predsa je najúčinnejšia

Krása

Holenie nôh je pre väčšinu z nás dennou rutinou. S touto technikou si ho však ešte o niečo zjednodušíte!

Dodržujte tieto tri časti

Vedeli ste, že správne a dokonalé holenie dosiahnete len vtedy, ak si dáte záležať až na troch častiach, z ktorých sa celý proces skladá a ani jednu nezanedbáte? Každá je totiž rovnako dôležitá a pre výsledný efekt hladkých, dokonale oholených nôh by ste sa mali venovať každej jednej, a to dôkladne.

Inšpirujte sa: Vďaka týmto spôsobom ostanete oholená dohladka čo najdlhšie: Čo funguje na rôzne ženské partie?

10 minút pod teplou vodou

Nie nadarmo sa hovorí, že sauna je tým najlepším zmäkčovačom pokožky a chĺpky sa nikdy neholili lepšie, ako keď je vaša koža vlhká a ony sú zmäknuté a poddajné. Samozrejme, že vám kvôli tomu nekážeme ísť do sauny, stačí ak minimálne desať minút pobudnete v sprchovom kúte, a počkáte kým para zmäkčí vašu pokožku a zjemní chĺpky, ktoré sa chystáte odstrániť. Skúste si prúd vody nasmerovať priamo na chĺpky, ktoré sa chystáte odstrániť. Tak celý proces prebehne ešte o niečo rýchlejšie a vy nebudete musieť v sprche stepovať postávať ani spomínaných 10 minút.

Mohlo by vás zaujímať: Cara Delevingne odtajnila, ako sa stará o pleť: Kód mladosti podľa nej spočíva do budúcnosti v tomto

Exfoliujte pleť

Práve zbavovanie odumretých buniek je častokrát spomínané hlavne po holení, opak je však pravdou. Kožu by ste od nečistôt, odumretých častí a buniek mali očistiť ešte pred samotným aktom zbavovania chĺpkov. Zjemníte tak povrch samotnej kože a žiletka sa po nej bude šmýkať oveľa jednoduchšie a hladšie. Ba čo viac, podarí sa vám naraz zobrať oveľa viac chĺpkov a nebudete musieť po tej istej časti prechádzať viackrát. Čím tenší je povrch kože, tým jednoduchšia bude vaša následná práca so žiletkou.

Pokrčte kolená

Možno to znie divne, no holenie v podrepe je jednou z najúčinnejších metód. Skúste ísť do mierneho podrepu a sledujte, ako sa vám pri tomto pohybe naťahuje koža, a to nielen v oblastí lýtok, ale aj na samotných kolenách, ktoré sa holia zo všetkého najťažšie. Práve táto technika, pri ktorej sa postaráte o natiahnutie kože na tých najproblematickejších miestach, vám pomôže odstrániť všetky chĺpky čo najdokonalejšie.

Nenechajte si ujsť: Týchto 7 póz používajú krásky, aby vyzerali štíhlejšie: Kendall Jenner v podrepe, Emily Ratajkowski má tento trik

Malý trik: Nohy v podrepe nehoľte žiletkou s viac ako troma čepieľkami. Všetky ostatné majú totiž tendenciu prechádzať po už oholenej koži a zbytočne ju dráždiť. Presne tak následne vznikajú všetky zarastené chĺpky a začervenania!

Počuli ste už o tejto účinnej metóde holenia?

spolu hlasovalo 103 ľudí

Áno
14
Nie
89

- Najčítanejšie -