Presunúť na hlavný obsah

Moja žena milovala celé naše manželstvo iného muža: Bol na našej svadbe a ja som bol po celý čas len náhrada

Partnerské vzťahy

"Dlho som premýšľal nad tým, či za naším náhlym rozvodom bol naozaj môj údajný nezáujem. Teraz už viem, že to bola len jej výhovorka," píše do redakcie Martin, ktorý až po rokoch zistil, prečo jeho manželstvo nevydržalo.

Neprehliadnite: Najväčšie trapasy, ktoré ženy zažili na rande s chlapmi: Prečítajte si príbehy z najhorších stretnutí

Prvú krízu sme zažehnali

S Michaelou sme mali pekné a pokojné manželstvo. Spoznali sme sa v práci pred dvadsiatimi rokmi, keď sme spolu pracovali na jednom projekte. Po troch rokoch som ju požiadal o ruku a mali sme svadbu. Krátko po nej nám porodila dve krásne dcéry. Nevravím, že sme sa nikdy nehádali, ale vedeli sme si problémy vydiskutovať.

Keď som však začal pred ôsmimi rokmi podnikať, prekonali sme prvú vážnejšiu krízu. Ja som pracoval dlho do noci a ona bola na všetko sama. Všetko sme však zvládli ako milujúci partneri. Aj vďaka jej podpore som vybudoval úspešnú firmu a keď deti podrástli, Michaela začala vo firme pracovať tiež. Bola skvelým prínosom a spoločná práca nás ešte viac spojila. Mali sme zdravé a šikovné deti, užívali sme rodinné dovolenky a myslel som si, že som sa naozaj narodil pod šťastnou hviezdou.

Druhá kríza nás zničila

Časom sa však naše manželstvo znova dostalo do krízy. Michaela mi začala vyčítať každú maličkosť, bola podráždená, často ma obviňovala a dokonca podozrievala z toho, že mám milenku. Pre mňa to bola hlúpa predstava. Miloval som svoju ženu a naše dve deti a hoci som nemal núdzu o dámsku pozornosť, nikdy by som nevyviedol nič, čo by ohrozilo moju rodinu.

Z atmosféry doma som začal byť poriadne skľúčený a čas s manželskou bol po čase veľmi stresujúci. Všetky spoločné chvíle takmer vždy vyvrcholili nejakou zbytočnou hádkou. Nechápal som, čo sa stalo s mojou vždy pozitívnou, usmiatou manželkou. Prečo má voči mne zrazu toľko hnevu? Stres doma som riešil prácou a znova som začal pracovať do neskorých nocí.

Neprehliadnite: Po desiatich rokoch som manželovi dovolila mať milenku: Náš vzťah to posunulo týmto smerom

Začal som nenávidieť ju aj seba

Svojej ženy som mal po čase už plné zuby a cítil som sa ako neschopný manžel. Jedného dňa po extrémne zlej hádke, ktorej svedkami boli, žiaľ, aj naše deti, sme si s Michaelou sadli a v pokoji sa porozprávali. Ja som navrhol dlhšiu dovolenku len pre nás dvoch, no moja žena vyrukovala s rozvodom. Vraj nám to už dlho neklape, je zničená a sklamaná. Nechápal som, ako to môže tak rýchlo vzdať, bez toho, aby sme sa snažili, no ona trvala na svojom...

Rozvod a predovšetkým odlúčenie od detí vnímam ako najhoršie zlyhanie vo svojom živote, ale postupne sa život vrátil do starých koľají a my sme si s dcérami vybudovali skvelý systém, aby sme spolu trávili čo najviac času. Dokonca som začal randiť s novou ženou.

Pravda až na koniec

Len pár mesiacov po našom rozvode ma prekvapila sms od mojej ženy.

„Ahoj, Martin, budem sa vydávať. Dúfam, že to pochopíš a podporíš ma. Miša.“

Skvelé. Ani nie tri mesiace od nášho rozvodu sa moja bývalá žena, ktorú som stále miloval, rozhodla znova vydať. Zároveň mi tým vlastne naznačila, že ma v našom manželstve podvádzala.

Ten chlap bol na našej svadbe

Plný hnevu som jej zavolal a požadoval stretnutie. Boli sme predsa manželia 15 rokov, zaslúžim si férové vysvetlenie. Stretli sme sa u nej a vtedy pre mňa pripravila poriadne studenú sprchu. Vraj ho poznala dávno pred našou svadbou. Bola doňho zamilovaná, ale on vtedy niekoho mal a vzťah im nevyšiel. Keď spoznala mňa, na chvíľu naňho zabudla, no ich cesty sa opäť spojili krátko po svadbe. Boli len priatelia, občas spolu skočili na kávu. Ten chlapík nám bol vraj gratulovať na našej svadbe!

Viete, ako som spomínal našu prvú krízu? Presne tak, v tom čase sa ich nevinné kávičky zmenili na románik a Miša sa nevedela rozhodnúť medzi ním a našou rodinou. Napokon sa však kvôli deťom (aké šľachetné) rozhodla náš vzťah zachrániť. Počas druhej krízy, ktorá viedla k rozvodu, sa spojili opäť. Tentoraz už boli obaja zrelí, on sa práve rozvádzal, obaja mali staršie deti a vedeli, že nebudú rozchody rodičov niesť tak ťažko.

Bol som len náhrada

Nemohol som tomu uveriť a mal som ju chuť zabiť. Celý môj život mi klamala. Celý ten čas myslela na iného muža. Myslel som si, že som dobrý a vzorný manžel, že mám úžasnú rodinu, o ktorú sa vzorne starám, no celé to bola len pretvárka. Bol som len náhrada za muža, do ktorého bola skutočne zamilovaná.

Odvtedy som na ženy zanevrel. Svoj čerstvý vzťah som ukončil a nie som si istý, či sa ešte niekedy zamilujem. Z mojej milovanej ženy sa totiž vykľula poriadna potvora. Prajem jej len jediné: aby jej ten jej vysnívaný princ, ktorý o ňu 20 rokov ani nebol schopný poriadne zabojovať, urobil to isté, čo ona urobila mne. 

Neprehliadnite: Čo na srdci to na jazyku: Týchto 5 vecí by ste mužovi nikdy nemali povedať nahlas

Ostali by ste s partnerom len kvôli svojim deťom?

spolu hlasovalo 1161 ľudí