Presunúť na hlavný obsah

Pánsky štýl, tvrdé odkazy aj šialená éra hippie: Predstavujeme vám najväčšie trendy z týždňa módy

Móda

Rýchlo preskočme jeseň a zimu! V New Yorku nám dizajnéri predstavili prvé highlighty na jar 2020 a my sa už teraz nevieme dočkať! Ktorý kúsok si nenecháte ujsť?

60. roky

Marc Jacobs sa vo svojej novej kolekcii poriadne odviazal a zaspomínal si na tie roky šesťdesiate, keď vládla éra hippie. Zvonové nohavice, žiarivé farby, klobúky a obrovské slnečné okuliare. Na jar 2020 budú hrať prím prvky zo šesťdesiatych rokov!

Neprehliadnite: Jeansy z 90. rokov kraľujú jeseni 2019: Strih, ktorý zakryje nedostatky a opticky vylepší celkový dojem

Balónové rukávy

Veľké nazbierané rukávy a volány boli prítomné takmer na každej prehliadke a je viac ako zrejmé, že na jar sa nimi zaplnia ulice.

Kvety

Naliehavá otázka ochrany prírody je všadeprítomná a nevyhli sa jej ani dizajnéri Oscar De La Renta či Carolina Herrera. Ich róby sú ako ušité z rozkvitnutých lúk. Farebné potlače aj 3D kvety nechýbali na šatách, blúzkach sakách ani oblekoch.

V pánskom štýle

Posolstvo silných žien a emancipácie niesli kolekcie Marca Jacobsa aj Ralpha Laurena. Tentoraz však pritvrdili a k pánskym oblekom pridali aj viazanky a tradičné pánske klobúky.

Neprehliadnite: Fakt sme to nosili? Tieto topánky boli hitom v roku, keď ste sa narodili

Farebné korzety

Korzet zažíva svoj nový boom a v novej sezóne sa môžeme tešiť na rôzne farebné variácie, ktoré budeme nosiť ako súčasť večerných šiat aj ako bežné topy do práce. Inšpirujte sa prvými náhľadmi a hneď si jeden zadovážte.

Silné odkazy na spoločenské dianie

Aj návrhári reagujú na spoločenskú situáciu po svojom. Dizajnérsky dom Prabal Gurung odsúdil rasizmus a cudzineckú politiku v USA. Modelkám rôznych etník cez nasadili šerpy, ktoré tradične nosia miss na súťažiach krásy, ktoré majú v americkej kultúre dlhú históriu. Šerpky niesli odkaz: "Who gets to be American" (Kto sa stane Američanom, prekl.)

Neprehliadnite: Držte si klobúky, prichádza jeseň. Čo budeme túto sezónu nosiť na hlavách?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus