Presunúť na hlavný obsah

Známe tváre a káva: Dominika Navara Cibulková si ju dopraje aj počas tehotenstva, Evelyn ju pila už ako tínedžerka

Zábava

Karolína Chomisteková, modelka Zuzana Stráská, Dominika Cibulková či komička Evelyn patria medzi veľké milovníčky kávy, a preto si nenechali ujsť akciu spoločnosti Nespresso, pri ktorej objavovali chutné novinky z talianskych regiónov.

Spoločnosť Nespresso predstavila rad intenzívnych káv Ispirazione Italiana, ktorý ponúka dve úplne nové zmesi obohacujúce aktuálnu ponuku intenzívnych káv na espresso a ristretto. Kolekcia siedmich rôznych zmesí bola inšpirovaná kultúrou a kávovou tradíciou talianskych miest: Rím (Roma), Florencia (Firenze), Palermo, Neapol (Napoli), Janov (Genova) a Benátky (Venezia). Túto akciu nevynechali ani známe tváre slovenského a českého šoubiznisu, ktoré patria medzi skutočné milovníčky kávových nápojov. 

Neprehliadnite: Mirka z Biela Clothing vďaka svojej vášni zmenila prácu: Jej móda sa šije na Slovensku, látku však musela zháňať inde

Káva počas tehotenstva i na upokojenie

Množstvo ľudí si nevie predstaviť svoj deň bez kávy. Mnohí dokonca ani svoje ráno. No ako sú na tom známe tváre? Dokážu existovať bez kávy? 

"Denne vypijem jednu, maximálne dve šálky, ale nevnímam ju ako niečo, čo by ma malo nakopnúť či povzbudiť, no skôr je to mňa symbolizuje pohodu a oddych. Takže si ju často dám na upokojenie," prezradila s úsmevom známa štylistka Zuzana Kanisová, ktorá sa tiež ukázala na akcii. Spoločnosť jej robila aj Barbara "Babsy" Jagušák, ktorá priznala, že kávu začala pravidelne piť, až keď sa stala mamou: "Pred tehotenstvom zo mňa veľká kávičkárka nebola. Dala som si ju občas pri nejakej príležitosti, no až po narodení Izabely si bez nej v podstate neviem predstaviť deň. Je akousi súčasťou môjho fungovania."

Viac fotografií z akcie nájdete v našej galérii

Kávy, ani počas tehotenstva, sa nevzdala Dominika Navara Cibulková. "Nikdy som síce nepila veľa kávy, ale v podstate od momentu, keď som skončila s tenisom, sa aj pre mňa stal tento nápoj dennou rutinou. Prvé tri mesiace počas tehotenstva som síce kávu nepila, ale teraz mám opäť často na ňu chuť, takže si šalku denne doprajem," zveruje sa známa športovkyňa, ktorá sa už o pár mesiacov stane po prvýkrát mamou. 

Prečítajte si: Krásna Slovenka Zea po boku Paulieho Garanda žiari: Po tom, čo odišla zo Slovenska sa od jej 18-tky veľa zmenilo

Komička Evelyn, ktorá si predstavovanie nových káv v pražskom Martinickom paláci tiež nenechala ujsť o sebe prezradila, že i keď sa nepovažuje za človeka, ktorý ne je závislí na káve, rada si ju dopraje. aj každý deň. Zaspomínala si však aj na svoje prvé zoznámenie s týmto nápojom. "Bolo to niekedy medzi 12 až 14 vekom. Moja mamina je veľká kávičkárka, takže tak pri nej som s mliečkom či s cukrom začínala ochutnávať tento nápoj. Ja som v podstate od štrnástich rokov žila na internáte, čiže v tom veku som si už fičala na takých tých "lattéčkach".

Viac fotografií z akcie nájdete v našej galérii

Ani modelky Zuzana Nováková Stráská či Karolína Chomisteková nedajú na kávu dopustiť. "Ja mám pocit, že momentálne som viac na káve ako na vode, pretože mne káva naozaj veľmi chutí. Ale musím v nej mať rastlinné mlieko. Aj počas tehotenstva som si dopriala kávu, no počas kojenia som ju musela na chvílu odstaviť," priznala sa sympatická blondína. 

Mohlo by vás zaujímať: Rodinný biznis založený na láske k remeslu: Manželský pár z Petinka Furniture vyrába učiaci nábytok a hračky

Do svojej rannej rutiny zahŕňa kávu aj Karolína Chomisteková. "Vločky, čaj a káva. Väčšinou v takomto zložení začínam svoj deň. No priznám sa, že najradšej si vychutnávam kávu niekde vonku alebo s niekým. Doma si napríklad cappucino nikdy nedám," rozpráva o svojch návykoch Karolína, ktorá sa pred týmto predstavením zúčastnila podobnej akcie priamo v Taliansku, kde bola ako ambasádorka Nespressa pre Slovenskú republiku pozvaná: "Šlo o nádhernú akciu, dokonalo naplánovanú spojenú s neuveriteľným, najmä chuťovým zážitkom. Vďaka tejto ceste som dokonca bola dokonca po prvýkrát v Ríme."

Nová chuť Talianska

Cieľom Ispirazione Italiana je zobrať milovníkov kávy na veľkú taliansku cestu s Nespresso a objaviť intenzívnu arómu a penu talianskej kávy. Rad káv Nespresso a ich mená odrážajú regionálne znalosti talianskych majstrov, ktorými sa tieto zmesi inšpirovali. Každá zvlášť pripravená kávová zmes zachytáva atmosféru jedného mesta - od korenistého vplyvu severnej Afriky v prípade Palerma, alebo bohatej histórie kávy inšpirovanej Rímom. Práve tieto miestne detaily robia z novej kolekcie skutočný chuťový zážitok.

Viac fotografií z akcie nájdete v našej galérii

Máte radi kávu?

spolu hlasovalo 364 ľudí

Nie
22

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe