Presunúť na hlavný obsah

Arganový olej ako tajná zbraň modeliek: Je to vysoký antioxidant a aktívne bojuje proti starnutiu

Krása

Každá žena si občas láme hlavu nad tým, čo stoji za krásnym a zdravým vzhľadom pleti mnohých modeliek. Jednou z takýchto "zbraní" je i arganový olej.

Taký olej, onaký olej... Občas je naozaj náročné zorientovať sa v tom, čo naozaj prináša veľké benefity pre našu pleť či vlasy a čo nie... Jedným z takýchto produktov je napríklad arganový olej, okolo ktorého začína byť skutočne veľký boom. Dôvodom je fakt, že mnohé modelky prezrádzajú, že práve tento olej je tajomstvom ich krásy. 

Prečítajte si: Vyskúšajte cvik, ktorý vám pomôže zdvihnúť líca: Vypnutá pleť vám ihneď uberie pár rokov

Áno či nie?

Zaradiť ho alebo nezaradiť do beauty rutiny? I keď chápeme vašu skeptickosť voči "osvedčeným" pomocníkom, predsa len by ste nemali hádzať všetkých do jedného vreca. Práve arganový olej s zaslúži vašu pozornosť. Prečo?

Arganový olej dokáže nahradiť niekoľko kozmetických prípravkov. Hydratuje, regeneruje pokožku, obnovuje i vitalitu vlasov či nechtov. Jeho účinky sú naozaj celkom komplexné. Ženy môže napríklad potešiť aj fakt, že aktívne bojuje proti prvotným prejavom starnutia. A účinne regeneruje pokožku vďaka vysokému obsahu antioxidantov ako vitamínu E.

Mohlo by vás zaujímať: Beauty rutina z bohatstva termálnych vôd: Minerály dostanete hlbšie do pokožky a aktivujete tvorbu kolagénu

Miluje ho i Gisele

Jedna z najlepších modeliek vôbec, krásna Gisele Bundchen, tiež prezradila, že práve arganový olej je jej "must-have". Pomáha jej pleti, ale aj hrive. Hlavne pre vysušené vlasy, ktoré sú denne vystavované stylingovým produktom, je tento produkt tekutým zlatom. 

Ďalším plusovým benefitom tohto oleja je, že je určený pre všetky typy pleti, takže aj tie, ktoré bojujete s mastnejšou pleťou, môžete zaradiť do denného používania práve produkty s obsahom tohto oleja. Dôležité je však zamerať sa na rôznôrodosť produktov. Nemusíte vyslovene siahnúť po čistom 100%-tnom oleji. Vhodné sú i krémy alebo séra, ktoré obsahujú arganový olej

Neprehliadnite: Prírodný anti-ageing pre telo, na ktorý nedali dopustiť supermodelky 90. rokov: Osvojte si ho aj vy a zabezpečte si mladosť

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus