Presunúť na hlavný obsah

7 životných múdrostí niekdajšej najlepšie platenej modelky Gisele Bündchen: Vďaka nim vyhrala boj s depresiou

Zahraničné celebrity

Modelka na dôchodku, ktorá stále patrí k najobdivovanejším, sa dnes venuje predovšetkým sebe a svojej rodine. Je aktivistkou, dokonca napísala knihu a v živote sa venuje už len veciam, ktoré miluje. Inšpirujte sa jej životnými múdrosťami, ktorým sa naučila predchádzať depresii a úzkosti.

Kedysi depresívna, dnes vyrovnaná a šťastná 

Brazílska modelka Gisele Bündchen bola niekoľkokrát po sebe vyhlásená za najlepšie platenú modelku sveta a skutočne patrila k tým najvyhľadávanejším. Dodnes je jedna z najobľúbenejších, ktorá inšpiruje ženy rôznych vekových kategórií aj ako človek, svojím prístupom k životu. Avšak ako pre magazín Elle priznala, aj ona počas svojej kariéry trpela depresiou a úzkosťou, ktorá jej znepríjemňovala život. Musela sa naučiť žiť v rovnováhe a mieri, aby dokázala byť opäť šťastná. Tak sa zdá, že sa jej to rokmi skutočne aj podarilo. Pri pohľade na ňu dnes, je vidieť, že je spokojná, šťastná a vyrovnaná. Vďaka akým životným lekciám, múdrostiam to dokázala?
 

1. Vyvážte svoj život

Uchopte svoj život. Odkazuje Gisele. Venujte sa mu. Žite ho pre seba a nie pre druhých. To je základ. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gisele Bündchen (@gisele),

 

2. Nechajte  lásku, aby vás sprevádzala 

„Láska je to, čo ma sprevádza životom,“ povedala pre magazín Elle. Vo všetkom, čo Gisele robí a čo hovorí, sa snaží aby to nieslo posolstvo lásky. Či už ide o jej vlastnú rodinu alebo cudzích ľudí. Láska je to, čím žije. 
 

3. Veľa sa objímajte 

Podľa vlastných slov Gisele miluje objatia. Rada sa objíma, či už so svojimi vlastnými deťmi, manželom alebo blízkymi priateľmi. Aj objatie má svoje čaro a moc a nesie posolstvo lásky. Objatím prenášate na človeka veľa pozitívneho, veľa lásky, pozitívnej energie. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gisele Bündchen (@gisele),

 
 

4. Zostaňte blízko prírody

Gisele je dnes tiež aktivistkou a k prírode a jej ochrane má skutočne blízko. Sama sa napríklad aktívne podieľa na záchrane amazonských dažďových pralesov. V prírode vidí tiež budúcnosť, uvedomuje si, že je pre nás nenahraditeľná. „Mojou prioritou je regenerácia planéty. Na to sa musíme zamerať všetci.“
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gisele Bündchen (@gisele),

 

5. Trávte čas robením vecí, ktoré máte radi

Na začiatok popremýšľajte nad tým, koľko sa v živote denne venujete veciam, ktoré milujete a naopak veciam, ktoré musíte, robíte s nechuťou, nevôľou a pod. V živote sa treba zamerať na to, aby ste čo najviac svojho drahocenného času využili v prospech seba a tých, ktorých milujete, v prospech toho, čo vám robí radosť. Jedine tak viete byť v živote šťastný. 
 

6. Každý z nás je originál 

V živote sa častokrát podľa Gisele cítime, že sa musíme stavať do určitej pozície, v ktorej nechceme byť. Rovnako sa cítila ona v role modelky. Hoci svoju prácu robila rada, veľakrát bola pre ňu spojená so stresom a s vecami, ktoré musela a nechcela robiť. Kvôli tomu mala spomínané depresie a cítila sa stratená. Až keď sa začala venovať veciam, ktoré jej robili len radosť, pochopila, že to je ona, jej prirodzenosť. Každý z nás je originál a tak by sme sa mali správať, nie tak, ako možno čakajú ostatní. Lebo potom sa v sebe strácame.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gisele Bündchen (@gisele),

 
 

7. Spájajte sa so sebou 

„Prvá vec, ktorú robím každé ráno je, že idem meditovať, pretože mi to umožní sústrediť sa na len na seba. Cítim sa v spojení sama so sebou, zemou, cítim sa dobre. Je to môj čas pre seba, môj priestor,“ objasňuje prečo je pre ňu meditácia jednou z najdôležitejších životných múdrostí či lekcií, ktoré rada praktizuje každý deň. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gisele Bündchen (@gisele),