Presunúť na hlavný obsah

Vyskúšajte cvik, ktorý vám pomôže zdvihnúť líca: Vypnutá pleť vám ihneď uberie pár rokov

Krása

Obľúbený anti-ageingový cvik vám zabezpečí krásne tvarované lícne kosti. Tie sa spájajú s krásou ako takou a tento vizuálny lifting vás dokáže omladnúť o niekoľko rokov.

Ak máte po tridsiatke, začínate sa prirodzene radiť do skupiny žien, ktorých svalstvo nielen na tele, ale aj na tvári gravituje smerom nadol. Žiadna panika, čiastočne viete pravidelnými cvikmi vylepšiť pokožku a navrátiť jej elasticitu. 

Prečítajte: Stačí zmeniť jedinú vec pri fúkaní vlasov a docielite perfektný objem: Robili ste podobnú chybu aj vy?

Kolagén sa z našej pleti vytráca

Tvorba kolagénu s príchodom tridsiateho roku výrazne klesá, dokonca v niektorých prípadoch začína k tomuto úbytku dochádzať už okolo 25 roku života. Všetko však závisí od toho, akú genetickú výbavu ste dostali a aký životný štýl sa s vami spája. Gény ovplyvniť nevieme, ale zdravší prístup k životu sa vždy dá zlepšiť. Keďže okolo 40 roku života sa už takmer vôbec netvorí, nečakajte až na túto hranicu a do svojej pleti investujte. Stačí čas a pozornosť. Tvárová gymnastika je dlhé roky populárna a my vám prezradíme overený cvik, na ktorý nedajú štíhle ženy dopustiť.

Zvýraznené lícne kosti vám dokážu ubrať niekoľko rokov

Pevné vyplnené líca dokážu s vašou tvárou zázraky a keď vyskúšate aspoň raz tieto cviky, samy sa presvedčíte, ako málo stačí k tomu, aby sa vaša tvár zmenila a vy ste sa cítili mladšie a sebavedomejšie. Cvik tzv. lícny zdvíhač posilní sval vášho spodného líca a sval úst:

Lícny zvýrazňovač

1. Ústa vytvarujte do tvaru písmena O, pričom hornou perou prekryte horné zuby. 
2. Mierne sa usmejte, nadvihnú sa svaly na lícach tak, aby ste vypnutie cítili.
3. Prsty (ukazováky) vo vodorovnej polohe priložte na lícne kosti priamo pod očami a svaly akoby tlačte ponad oči, pričom prsty tvoria mierny odpor. Takto vydržte aspoň 10 sekúnd a potom uvoľnite.. Tento cvik sa nazýva „push-up“.
4. „Push-up“ a celý proces opakujte 10-krát.
5. Počas posledného, desiateho opakovania, sa snažte líca tlačiť tak, akoby ste ich dvíhali doslova až ku stropu a dajte zo seba maximum.

Neprehliadnite: Prírodný anti-ageing pre telo, na ktorý nedali dopustiť supermodelky 90. rokov: Osvojte si ho aj vy a zabezpečte si mladosť

Lícny zvdvíhač

1. Spojte pery ako do bozku. 
2. Pomaly sa začnite usmievať, pričom pery a kútiky úst musia zostať nalepené na ústach.
3. Vydržte v tejto pozícii a čo najviac napnite líca, zomknutie pier neuvoľňujte. Vydržte 5 sekúnd a opakujte od 10-25-krát, podľa toho, či ste začiatočník alebo pokročilý.

Vysoké lícne kosti sú symbolom mladosti

Potlačenie mimických vrások a zvýraznenie kontúr tváre v oblasti lícnych kostí je akýmsi nepísaným symbolom mladosti. Navyše, prekrvením a ponapínaním svalstva v tejto oblasti ide ruka v ruke aj s hornou perou, ktorá sa takisto vypne. 

S kolagénom ide ruka v ruke aj vitamín C, ktorý pomáha jeho vstrebávaniu. Najlepšie urobíte, ak do tela začnete dopĺňať tzv. „živý kolagén“ alebo „bio aktívny kolagén“, teda taký, ktorý sa podobá tomu, ktorý si naše telo samo vyrába. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus