Presunúť na hlavný obsah

Dokázala som mužovi tolerovať neveru 10 rokov: Kým neurobil zásadnú vec, ktorú som mu nevedela odpustiť

Partnerské vzťahy

Dokázali by ste mužovi tolerovať neveru tak dlho?

Milovaná aj podvádzaná

Ako veľmi ste si istá, že vás muž či priateľ nepodvádza? V mladosti som si prešla rôznymi vzťahmi, ktoré ma uistili v jednom, lojálni a verní muži sú veľkou vzácnosťou. A tak som sa rozhodla nebojovať s tým. Našla som si dokonalého partnera po každom smere, až na jeden detail, tiež si rád odbehol za druhou. Ale vždy sa vrátil domov. Neviem, či bolo tým, že som rezignovala na dokonalú lásku, alebo tým, že som sa snažila sústrediť na kariéru, a tak mi bolo jedno, čo sa deje doma, ale nejako som sa s tým naučila žiť. Celých desať rokov. A veď prečo nie. Milan ma miloval a ja som sa cítila milovaná. To, že občas mal chuť na sex s niekým druhým... ok. Aj tak sa vždy vrátil domov, nikdy u milenky neprespal, nikdy ich nebral na dovolenky či niekam inam... Bol to len sex a to ma akosi utešovalo, aj keď to možno vyznie divne.

Prečítajte si: Máte smolu na mužov? Toto sú tri veci, kvôli ktorým si zväčša vyberáme tých nesprávnych

Posledný rok pred naším rozchodom sa začali veci trochu komplikovať. Obaja sme mali 37 rokov, dobrú prácu a zázemie, a vo mne sa začali prebúdzať materské pudy. Otvorene sme sa s Milanom o tom porozprávali a dospeli k záveru, že by bolo v poriadku, keby otehotniem. Tak sa aj stalo, na prekvapenie oboch, veľmi rýchlo. Okrem mojich ranných nevoľností a rozhádzaných hormónov však žiadne zmeny v našich životoch nenastali. A to začínal byť zrazu veľký problém.

V poslednom trimestri som dospela k rozhodnutiu, že nechcem vychovávať v domácnosti dieťa s niekým, kto si hocikedy odíde na zálety. Nepríde mi správne to dávať niekomu, nieto nášmu dieťaťu za vzor. To, že to ja tolerujem predsa nič neznamená. A tak som tlačila na manžela, aby sme tento "problém" vyriešili. Ale on ho vyriešil skôr. So svojou dlhoročnou milenkou sa rozišiel, lebo bola tehotná. S ním. V momente, kedy mi to oznámil, som myslela, že som v nejakej reality šou. Navyše, jeho chladný výraz tváre, akým mi povedal, že bude mať v rovnakom čase dieťa so svojou zákonitou manželkou aj milenkou, vo mne rozsvietil kontrolku. 

Mohlo by vás zaujímať: S týmito znameniami to v posteli veľmi neklape: Aby ste dosiahli to, čo chcete, je to vo vašich rukách

Neviem, či ma vystrašilo viac to, že moje dieťa bude mať súrodenca alebo fakt, že môj manžel sa tak jednoducho vzdal toho druhého dieťaťa. Ale v tom momente som vedela, že toto nie je človek, s ktorým chcem mať rodinu. Dokáže sa len tak vzdať dieťaťa ako by to bol dezert v reštaurácii. Nepríde mi to ľudské. Snažila som sa chvíľu to akceptovať, ale vo mne sa asi búrili hormóny, svedomie a fakt, že to dieťa by malo vyrastať bez otca a akejkoľvej podpory. Boli to zvláštne pocity. Keď som sa o ne podelila s Milanom, opäť reagoval chladno. Ako by mu to bolo všetko jedno. Keď som sa vyhrážala, že odídem, mykol len plecom. A v tom momente mi bolo všetko jasné. Tento človek bude celý život myslieť len na seba. 

Neprehliadnite: Partnerovi som pripravila dokonalý valentínsky darček, ktorý nás mal posunúť ďalej: Skončilo to však rozchodom

- Najčítanejšie -