Presunúť na hlavný obsah

6 stravovacích pravidiel Gisele Bündchen: Vďaka tomuto má tesne pre 40-tkou obdivuhodnú figúru a bezchybnú pleť

Zahraničné celebrity

Známa modelka vyznáva predovšetkým zdravé stravovanie a disciplínu, vďaka ktorej má dokonalý vzhľad. A už niekoľko rokov sa drží základných stravovacích zásad. Akých?

Dokonalá?

Tento rok oslávi 40-tku, no pri pohľade na ňu ťažko uveriť, že Gisele Bundchen bude patriť do klubu štyridsiatničiek. Dlhonohá blondína, ktorá už viac, ako 20 rokov patrí medzi najlepšie platené modelky planéty, vyzerá jednoducho dokonalo a stále vzbudzuje u žien závisť. Nie je to však (len) vďaka dobrým génom. Gisele je zarytou milovníčkou zdravej výživy, pohybu a tvrdej disciplíny, ktorá sa však odzrkadľuje na jej vzhľade. Dokonalá figúra a bezchybná pleť sú poznávacím znamením dvojnásobnej mamičky. A ako teda vyzerajú jej stravovacie návyky?

Prečítajte si: Štvorica hollywoodskych hviezd, ktoré vedia starnúť s gráciou: Za vek ani vrásky sa nehanbia a idú príkladom

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gisele Bündchen (@gisele),

Čerstvá bio zelenina vypestovaná doma, fazuľa či hnedá ryža, losos či kuracie a všetko pripravované na kokosovom oleji. Toto tvorí základ dennej stravy nielen Gisele, ale aj jej manžela a ich dvoch detí. Cukor, oleje či sladené nápoje sú však v tejto ridine skutočne veľkým tabu. Nejde však o diétu ako takú. Gisele skonzumuje päť jedál denne a žiadne prísne hladovky a extra detox nikdy nedrží. Preferuje vyváženosť a tzv. "čisté" stravovanie. 

6 povinných zásad

1.

Deň musíte odštartovať vodou. Žiadna káva. Ale vlažná voda s polovicou citrónu. To naštartuje váš organizmus a telu dodá potrebnú dávku céčka. Nasleduje čerstvý džús z ovocia a byliniek, avokádo či vajíčka a zelenina. Takto nejako vyzerajú raňajky v rodine známej modelky. 

2.

Kombinujte ovocie a každý deň si doprajte pohár čerstvého džúsu. Doma vyrobeného. Jahody, kiwi, čučoriedky... Fantázii sa medze nekladú. 

Mohlo by vás zaujímať: Nenávisť? Aký je skutočný vzťah medzi Meghan a Kate? Vojvodkyňa z Cambridge pre ňu na začiatku urobila veľa

3.

80% stravy je zloženej len z organickej zeleniny a ovocia. Znie to pre niekoho nepredstaviteľne, ale pri pohľade na modelku niet pochýb o tom, že tento princíp stravovania jednoducho funguje. Gisele miluje hlavne superfood zeleninu a stravu ako napríklad brokolica, zeler, quinoa či sladké zemiaky. Toto si dopraje väčšinou na obed. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gisele Bündchen (@gisele),

4.

Žiadne červené mäso. Len chudé kuracie či losos. I to je jedno z pravidiel, ktoré pri tvorbe jedál dodržiava. I keď, aj ona urobí občas malú výnimku a raz do mesiaca si dopraje napríklad kačku. Ale bez kože. 

5.

Skorá večera. Ďalšia zásadná vec, ktorá je už roky dennou rutinou modelky. Večera nesmie byť neskôr ako po 18-tej hodine. Zásadné je, aby ste nikdy nešli do postele s plným žalúdkom, pred spánkom vám jednoducho musí dostatočne vytráviť. 

6.

2-krát do roka očista. Nejde však o nič drastické, ale dva víkendy v roku pije len zeleninové šťavy a kokosovú vodu. Telo sa očistí od všetkého a vraj vďaka tomuto nebola už niekoľko rokov vôbec chorá. 

Nepehliadnite: Elle MacPherson má v 56 rokoch stále jedno z najsexi tiel sveta: Vďačí za to predovšetkým tejto rutine

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gisele Bündchen (@gisele),