Presunúť na hlavný obsah

Pridajte 2 banány do svojho denného menu a uvidíte, čo to urobí s vašou figúrou a zdravím

Zdravie

Banány sú skutočne zdravé a majú veľký vplyv na mnoho vecí. Na aké?

Benefity pri chudnutí

Chystáte sa do fitka? Práve banány vám môžu dodať dostatok energie na cvičenie a udržať si cukor v krvi. Ak si doprajete dva banány ráno, získate energiu na celé dopoludnie. Táto chutná potravina neobsahuje žiadny tuk. Navyše cukry obsiahnuté v banánoch patria do rodiny jednoduchých, takže energiu z nich získate okamžite a sú vhodné aj pri diétach.

Mohlo by vás zaujímať: Domáce peelingy proti celulitíde, ktoré fungujú: Pozrite sa, čo odporúča lekárka

Prírodné antidepresíva

Banány pomáhajú zlepšovať náladu. A to vďaka proteínu, ktorý sa v našom tele mení na serotonín, je táto sladká potravina výborným bojovníkom proti depresiám. Zahoďte starosti a dajte si radšej banány!

Stop kŕčom

Každý z času na čas bojuje aj s týmto problémom. Nepríjemné kŕče môžu byť minulosťou, ak máte v tele dostatok horčíka a draslíka. Ten vám pomôže aj keď potrebuje nakopnúť váš mozog. Pri učení majte pri sebe zopár banánov a uvidíte, ako ľahšie vám to pôjde.

Zdravie ako také 

  • železo

Vedeli ste, že aj banány obsahujú železo?  Vďaka tomu pomáhajú pri menštruácii a nepríjemných kŕčoch či anémii.

  • tlak a srdce

Nízky obsah sodíka, no vysoký zdroj draslíka – to je kombinácia, ktorá je ideálna, ak vás trápia srdcové choroby alebo vysoký krvný tlak. Doprajte si dva banány denne a môžete predísť aj týmto zdravotným problémom.

Neprehliadnite: Zhoďte pár kíl do jedného týždňa: Dodržte 7-dňový detox, ktorý vás rýchlo vráti do formy

  • chrípka

Vďaka veľkému množstvu vitamínov a antioxidantom môže aj táto žltá potravina pomôcť vášmu imunitnému systému. Nedopujte sa zbytočne tabletkami. Radšej siahnite po tejto prírodnej potravine s obsahom vápnika, draslíka, železa, horčíka, vitamínu B, A, ale aj C.

  • zápcha

Máte tráviace ťažkosti? Pravidelnou konzumáciou banánov môžete predísť nepríjemným problémom. Banány sú obohatené o vlákninu, ktorá je nápomocná aj k obnoveniu činnosti čriev.

Pozor na výber!

Presne tak. V obchode si často vyberáme tie „krajšie“ kúsky. Pekne dozretý, žltý, bez čiernych fľakov. No pravda je, že najzdravšie sú práve tie fľakatejšie. Okrem toho, že sú sladšie, obsahujú najväčšie množstvo jednoduchých cukrov a antioxidantov. Myslite na to, keď sa v najbližšej dobe vyberiete na nákup.

Prečítajte si: Cíťte sa v plavkách odľahčene a zmenšite si obvod pásu: Zlatý nápoj podľa ajurvédskej medicíny naštartuje trávenie

- Najčítanejšie -