Presunúť na hlavný obsah

Jedna kontroverzná fotka z obľúbeného Instagram profilu spôsobila ošiaľ: Aj vy ste si stihli všimnúť toto?

Zahraničné celebrity

Jedna fotka dokáže veľa. Presvedčili sme sa o tom už neraz prostredníctvom sociálnych sietí.

Sila jednej fotky

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, akú veľkú silu dokáže mať jedna "obyčajná" foto na sociálnych sieťach. Fotka, ktorú ste už možno videli veľakrát, no teraz je iná, Upravenejšia a vlastne krajšia. Pred pár dňami zavesil na svoj Instagram fotku známy profil @80slolita, ktorý má cez 2-milióny sledovateľov. Na fotke je obľúbená herečka Jennifer Aniston v úlohe ešte obľúbenejšej postavy Rachel z Priateľov. Lenže tentokrát vyzerá trochu inak. Autori profilu sa rozhodli Jennifer vylepšiť a použili na to filter a aplikácie, ktoré dnes nie sú cudzie takmer žiadnej žene. A tým spustili lavínu negatívnych komentárov. "Čo ste jej to urobili?" pýta sa jedna zo sledujúcich. "So všetkými tými filtrami to preboha už nie je ona..." pridáva sa ďalšia. A podobných výčitiek je pod fotografiou hneď niekoľko. 

Samozrejme, používanie filtrov ako takých nie je trestom, otázne však je len to, akú stopu to zanecháva, ak je potrebné upravovať niekoho, kto je roky používaný ako vzor pre ženy. Samozrejme, ani Jennifer nie je dokonalá, ale tento krok je už trochu cez čiaru, nemyslíte?

Neprehliadnite: Poukazuje na ilúziu, v akej žijeme: Vedľa pekných foto pridáva tie, u ktorých neuveríte, že je to jedna a tá istá žena

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa(@80slolita),

Jeden filter dokáže z vás v priebehu chvíle urobiť iného človeka. Na tento fakt začala poukazovať po tejto "kauze" make-up artistka Sasha Louise Pallar, ktorá pôsobí zároveň aj ako plus size modelka. Sama nemá dokonalú pleť a rozhodla sa, že už ju nebude schovávať. Vytvorila tak hashtag #filterdrop, ktorý majú ženy používať pri zverejňovaní fotiek svojho "pravého ja". Chcela by tak vytvoriť akýsi balans medzi upravovanými fotkami, ktorými sú zaplavené všetky sociálne siete a realitou, ktorú často užívatelia postrádajú. 

Mohlo by vás zaujímať: Opatrovateľka detí Angeliny Jolie prezradila pravdu o najznámejšej single mame: Na toto nedá pri výchove dopustiť

Sasha tiež poukazuje na fakt, ktorý si uvedomuje len málo ľudí. Filtre natoľko ovládli sociálne siete, že už nevieme rozoznať, čo je pravda a uveríme takmer všetkému. Nezabudla sa tiež trochu "obuť" do beauty influencerov, ktorí pri prezentovaní produktov tiež často pužívajú filtre, ktoré zakaždým výsledný efekt upravia, a tak tým pádom nemôže byť tvrdenie, že vyzerajú tak krásne, vďaka danému produktu, vôbec pravdivé. A práve to by mali mať ženy na pamäti, keď si prezerajú fotky na sociálnych sieťach. Najmä pri používateľoch so stovkami tisícok followerov. Vyhladenú pleť bez jednej vrásky nemá nikto. Ani 20-ročná slečna. 

Neprehliadnite: Obdivujeme ich v časopisoch, ale ich krása nie je od prírody: Tieto bohyne podvádzajú úpravami neustále

Používate filtre a retuš na úpravu fotografií na sociálnych sieťach?

spolu hlasovalo 528 ľudí

občas
57
nikdy
436

- Najčítanejšie -