Presunúť na hlavný obsah

Ženy, ktoré menili dejiny módy: Tieto sa stali múzami návrhárov a ich krása je inšpiráciou aj pre ženy v 21. storočí

Zahraničné celebrity

Spájala ich láska k umeniu, móde a zmysel pre krásu. Tieto ženy, boli pre svetových návrhárov múzami a okrem iného, v nich našli aj výnimočné priateľky. Dodnes inšpirujú aj nás.

 

Spájala ich krása, výnimočnosť, prístup k životu, nekonvenčnosť, individualizmus. Tieto ženy, presne vedeli, čo od života chcú. To ako sa cítili, vyžarovali aj navonok. Možno práve tento aspekt, zohral významnú úlohu v tom, že ich uznávaní svetoví návrhári, považovali za múzy, ktoré ich tvorbu ovplyvnili v mnohých smeroch. 

Hubert de Givenchy a Audrey Hepburn

Hubert de Givenchy, zakladateľ eponymnej francúzskej módnej značky, Givenchy bol jedným z mála návrhárov, ktorí vlastne zakladali a prežili celý zlatý vek, haute couture. S Christianom Diorom a Yvesom Saint Laurentom, patrili do skupiny návrhárov, ktorá pretvorila svet módy po druhej svetovej vojne. A zároveň ho nielen ovplyvňovali, ale aj kreovali. Prepojili romantické modely s gotickými prvkami, či rôznymi druhmi materiálov.

Neprehliadnite: Keď je sláva viac na škodu, než na úžitok. Selena Gomez chce skončiť s kariérou, priznala psychické problémy

Čo sa týka Huberta, jeho celoživotnou múzou sa stala Audrey Hepburn. Ich profesionálna spolupráca i celoživotné priateľstvo, sa začalo vďaka jej druhému filmu Sabrina. Na ich prvé stretnutie, Hubert spomínal takto:

"Keď sa otvorili dvere môjho štúdia, stála tam mladá žena, veľmi štíhla, veľmi vysoká, s plachými očami a krátkymi vlasmi, oblečené mala úzke nohavice, tričko, šľapky s gondolierskym klobúkom s červenou stuhou s nápisom Venezia. No bol som ňou očarený."

"Existuje len zopár ľudí, ktorých mám radšej. On je však jediná osoba, ktorú poznám úplne do hĺbky,“ vyjadrila sa o ňom zase Audrey.

Presne tako nejako to vyzerá, ak nájdete svoju spriaznenú dušu. Hoci aj v pracovnej oblasti. Audrey sa stala inšpiráciou pre mnohé ženy, tým akou bola. Milovali jej štýl aj prístup k životu. 

Yves Saint Laurent a Betty Catroux

Jeden z najuznávanejších návrhárov sveta, mal niekoľko múz. Ženy ho inšpirovali vlastne celý život. A v tvorbe obzvlášť. S modelkou Betty Catroux sa stretli v jednom nočnom klube, v Paríži a okamžite ho očarila. Bol ňou uchvátený. Od toho momentu, ho takmer všade sprevádzala.

Prečítajte si: Nastaviť hranicu medzi prácou a súkromím môže byť náročné: Victoria Beckham prišla, ako na to

Práve na nej veľmi rád skúšal v tvorbe dámske smokingy, ktoré sa dovtedy neobjavovali. Sám bol akýmsi priekopníkom vrámci unisex módy a ona ho k tomu veľmi inšpirovala a podnecovala.

Karl Lagerfeld a Ines de La Fressange

Karl Lagerfeld bol v módnom svete ikonou. Muž, ktorý v podstate prepisoval dejiny. Práve Ines sa v roku 1982 stala prvou modelkou, ktorá podpísala exkluzívnu zmluvu so spoločnosťou Chanel. Samotný Karl, si na nej už v tom čase všimol istú podobnosť s Coco Chanel a to sa mu veľmi páčilo. Stali sa dobrými priateľmi a v pracovnej oblasti si tiež skvele rozumeli. Prežili si však aj náročnejšie obdobie, v čase keď sa Ines rozhodla odísť pracovať pre Marianne. 

"Karl bol veľmi sklamaný a toto rozhodnutie odsúdil. Prišlo mu to príliš buržoázne a provinčné."

No aj napriek tomu sa Ines stala ženou, ktorú pozná celý svet. Jej životný štýl, vkus sa stali zdrojom inšpirácie pre takmer všetky Parížanky. Dodnes je veľmi svojská, avšak za každých okolností je sama sebou, miluje život a užíva si ho. 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe