Presunúť na hlavný obsah

Zavodnenie tela trápi väčšinu žien najmä cez leto. Ako sa popasovať s týmto problémom?

Krása

Ruku na srdce - ktorá z nás si aspoň raz v živote nepripadala ako nafúknutný balón? Dôvodov je hneď niekoľko - no najznámejší z nich, zadržiavanie vody v tele, trápi ženy najčastejšie. Čo sa s tým dá robiť?

Zavodnenie organizmu, kedy máme pocit, že máme o niekoľko kíl naviac a priberáme z každého nadýchnutia, trápi približne 70% žien. Dôvodom je najmä hormonálna nerovnováha, ktorá nastáva najmä pri menštruácii, tehotenstve a menopauze.

Prečítajte si: Čo robiť, keď máte prekyslené telo? Vyskúšajte 3 kroky k prírodnej očiste organizmu

Pohyb je základ 

Tak, ako pri každej činnosti spojenej s našej organizmom, aj tentokrát je potreba zdôrazniť, že zavodnenie tela trápi menej aktívnych ľudí. To znamená, že ak patríte medzi ženy, ktoré majú sedavú prácu a nehýbu sa cez deň aj inak, než chôdzou, máte vysokú pravdepodobnosť zadržania vody v tele. 

Snažte sa preto svoj oganizmus rozhýbať a okrem častejšieho využívania chôdze nasaďte do svojho režimu aj pravidelný pohyb v podobe športu. Dvakrát, trikrát do týždňa si zabehajte alebo sa venujte posilovaniu - už po troch týždňoch na sebe nielenže zbadáte viditeľné výsledky, ale zároveň sa budete cítiť o čosi vitálnejšie a lepšie. A to je predsa základ všetkého, no nie? 

Hydratácia je dôležitá

Aj keď máme pocit, že zadržiavanie vody v tele je práve problémom obrovského množstva vody, opak je pravdou. Na to, aby ste sa zbavili opuchou a pocitu, že ste nafúknutý balón, je v prvom rade potreba doplniť/ zvýšiť pitný režim. Ak má naše telo nedostatok vody, zvykne si ju ukladať v našom tele - a zadržiavanie vody je na svete. Pozor, dbajte na to, čo pijete. Najvhodnejšia je samozrejme čistá voda bez bubliniek a zbytočných sladidiel. 

Neprehliadnite: Tri ranné boosty, ktoré nakopnú váš organizmus. Pomôžu vám nielen ku kráse, ale aj k imunite

Vláknina ako pomocník

Existuje mnoho pomocníkov, ktorí vám trošku napomôžu v boji s neželanou vodou v tele. Zatiaľ čo niektorí nedajú dopustiť na zníženie príjmu soli, namiesto toho sa zamerajte na doplnenie potrebných minerálov. Soľ sa totiž nenachádza len v jedlách, ktoré sami okoreníte, ale zároveň aj v potravinách. Oveľa hodnotnejšie je tak vsadiť na horčík, ale najmä vlákninu, ktorá si s týmto problémom poradí.

Zaraďte do svojho jedálnička potraviny ako orechy, pohánku, ovos, špenát, avokádo, ale aj šošovicu, paradajky či karfiol. Pomocníkom vedia byť aj mliečne výrobky ako tvaroh a syry.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe