Presunúť na hlavný obsah

Glam rock ako londýnska revolúcia 70. rokov, zmenila svet fashion od základov: Ktoré kúsky sú žiadanými aj dnes?

Móda

Glam-rockový štýl kombinuje prvky dvoch módnych trendov naraz, takže ponúka neskutočné množstvo variácií a kúsky, ktoré zahŕňa, sa stávajú generačnými. V tomto prípade sa vôbec nemusíte báť experimentovania. Práve naopak - je žiadané!

Glam rock sa v Spojenom kráľovstve vyvinul na začiatku 70. rokov 20. storočia. Medzi jeho hlavných predstaviteľov patrili Sweet, T. Rex, David Bowie, Slade, Roxy Music, či Queen. Scénické kostýmy hudobníkov a hviezd rôznych žánrov, odviazanie, nová vlna entuziazmu a experimentov, sa v tomto období stali tým, čo podnietilo vznik a spájanie daných štýlov dokopy.

Vznikol akýsi očarujúci rock look, ktorý pristal každej žene. Miera toho, čo chcete povýšiť na výslnie, totiž záleží len na vás. Stačí si len vybrať to, čo je vám najbližšie. 

Ležérny, mestský glam rock 21. storočia

Ten sa prejavuje nielen vo vhodne zvolenom oblečení a doplnkoch, ale aj v samotnom vzhľade. Účes a make-up zohrávajú tiež úlohu. Nebojte sa minimalizmu, no zároveň  dajte možnosť aj odvážnejším variáciám. Pokojne si urobte smokey eyes a oblečte latexové nohavice a ihličky. Len sa v tom sama musíte cítiť dobre. Autenticita a prejav osobnosti je veľmi IN.

Fenomén, ktorý je nositeľný a rozhodne zaujme

Hoci samotná variabilita farieb, tohto módneho toku nie je v takej pestrej škále, ale prevažujú monochromatické odtiene, dokážete zaujať jedným prvkom. Vyberte si taký, ktorý bude zároveň odrazom vašej osobnosti. 

Prečítajte si aj: Dior Haute Couture jeseň/zima 2021-2022: Peter Philips navrhol make-up looky s fokusom na oči a modré linky

Klobúk je perfektnou voľbou. Či už v smaragdovej, tmavozelenej, fuchsiovej alebo červenej. Skúste outfit obohatiť aj o flitre, kamienky, pierka, rôzne kryštáliky. Tie skvele ukážu pri koži.

Romantizmus a praktickosť v jednom

Prelínanie romantizmu a praktickosti je tiež niečo, čo ku glam rocku patrí. Nevyhnutným materiálom, ktorý by ste vždy mali vždy použiť je koža. Môže byť matná, prírodná, či lakovaná. Skombinujte ju s vecami z úpletu, čipky, šifónu, hodvábu. 

Inšpirujte sa: Najkrajšie plavky, aké ste mohli vidieť: Leto 2021 ovládli pastelové farby a strihy sexi ako nikdy predtým

Tieto kontrasty budú spolu krásne hrať. Najlepšie je, že tu naozaj môžete voľne nechať pracovať vašu fantáziu. A vybočovať zo štandardnej línie je z času na čas,  celkom fajn cesta, nemyslíte? 

Nesmrteľné kombinácie:

  • biker koženná bunda a tylová sukňa
  • kožená krátka sukňa, čierne pančuchy, čižmy, výrazný klobúk
  • úzke latexové nohavice, top a ihličky

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe