Presunúť na hlavný obsah

Košeľové bundy, ktoré sú láskou na prvý pohľad: Ktorý typ sadne vašej postave?

Móda

Košeľová bunda je kúsok, ktorý by vám v šatníku určite nemal chýbať. Mali by ste sa však pozrieť aj na to, aký typ pristane práve vašej postave.

V Británii sa im hovorí aj shacket, čo je vlastne spojenie slov shirt a jacket. Ide v podstate o košeľu, ktorá je ušitá z teplejšieho materiálu, zväčša je vlnená, alebo má teplejšiu podšívku.

Košeľové bundy sú v každom prípade, v aktuálnom období veľmi obľúbeným kúskom a naozaj ich vidieť takmer všade. Aj pri nich však platí, že treba vedieť ako ich nosiť. 

Shacket ako kúsok, ktorý zahreje aj oživí

Naozaj obľúbeným kúskom, ktorý je teraz hitom je varianta kockových flaneliek v oversize verzii. Dobre vyzerajú v odtieňoch sivej, krémovej, modrej, hnedej, či zelenej. Skúste sa však vyhnúť klasickej čiernej, ktorá by vám v tomto prípade zbytočne pridávala vek. 

Mohlo by vás zaujímať: Dokonalý outfit na jesennú svadbu: Viete, po akých kúskoch siahnuť, aby ste nezatienili nevestu?

Ak siahnete po verzii v dĺžke po pás, spodnú časť outfitu voľte subtílnejšiu. Nepridáte si tak opticky kilá navyše, ale naopak si ich uberiete. 

Keď je vrstvenie žiadané

Skvelé je, že pod takýto kúsok môžete vrstviť takmer čokoľvek. Fantázii sa medze nekladú. Dôležité je, aby ste sa vy sama cítili komfortne. Pri vrstvení, však zvoľte dĺžku shacket nad kolená, inak by ste si naozaj pridávali objem v oblasti pása a po tom asi žiadna z nás netúži. 

Rovnako je takáto dĺžka ideálna pre nižšie ženy, ktoré majú krivky, keďže samotný strih je lichotivý k postave. 

Trend, ktorý nesklame 

Práve k takejto košeľovej bunde sa hodia biele čižmy, ktoré tiež v tejto jesennej sezóne vedú prím a dokážete nimi upútať. Mnoho žien sa ich bojí preto, že nevedia, k čomu ich nosiť, no práve toto je cesta.

Inšpirujte sa: Najikonickejšie tenisky, ktoré sa vám zídu v šatníku: Nosili sa pred rokmi a dnes  sú ešte o čosi štýlovejšie

Či už siahnete po členkových, vysokých, nízkych alebo na podpätku, s hrubou košeľovou flanelkou, budete vyzerať chic a trendy.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe