Presunúť na hlavný obsah

Detoxikačný program pre krajšiu a žiarivejšiu pleť. Už za dva týždne uvidíte neuveriteľnú zmenu

Lifestyle

Aj keď bez správneho čistenia a výrobkov porcelánovú tvár zrejme nedosiahnete, faktom je, že aj to, ako sa stravujete, vplýva na kvalitu vašej pokožky.

Stavte na rastlinné náhrady

Ak patríte k ženám, ktoré majú problématickú pokožku, zrejme ste už neraz počuli radu, ktorá apeluje na to, aby ste sa vzdali mliečnych výrobkov. Nemusíte zo svojho jedálnička hneď vylúčiť všetko vyrobené z mlieka, no siahnuť by ste vo väčšine prípadov mali po náhradách, ktoré sú už dnes ľahko dostupné. 

Nahraďte aspoň jeden mliečny výrobok, ktorí konzumujete viac než dvakrát do týždňa, rastlinnou náhradou. Môže sa jednať o mlieko, ale aj o maslo či syry, ktoré sú dnes k dispozícií v rôznych vegánskych variantách. Chuť je často rovnako dobrá a v niektorých prípadoch vám dokonca môže viac chutiť. Stáva sa to najmä pri rastlinných mliekach, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie.

Nezabúdajte tiež, že mliečne výrobky sú niekedy súčasťou iných potravín (napríklad zemiakovej kaše, ktorá sa často vyrába s mliekom), a tak je potreba regulovať to, koľko ich prijímate. Mnohým ženám obmedzenie tohto typu potravín pomohlo k viditeľne lepšej a čistejšej pleti. Či do tejto skupiny patríte aj vy, uvidíte už do dvoch týždňov, kedy by sa mali preukázať prvé výsledky.

Prečítajte si: Časť na tele, ktorá odhalí váš skutočný vek: Zmeňte to, na koľko vyzeráte a uberte si roky

Hydratácia vo veľkom množstve

O tom, že bez dodržiavania pitného režimu naše telo poriadne nefunguje - a odzrkadľuje sa to aj na vzhľade, počuli už zrejme všetky ženy. Napriek tomu sa polovica z nás stále hlasí k skupine ľudí, ktorí nedodržiavajú dostatočný príjem tekutín. Bez dostatočnej hydratácie tela však žiarivú pleť nikdy nedosiahnete - a to dokonca ani v prípade, že používate tie najkvalitnejšie krémy na svete. 

Ak máte problém a zabúdate piť dostatočne veľké množstvo vody, nastavte si pripomienku, ktorá na vás bude apelovať každú hodinu. Nespoliehajte sa na to, že dva litre denne vody vám stačí, je to individuálne a v tomto prípade vám viac tekutín nemôže uškodiť. Na začiatok si stanovte cieľ 2,5 litra vody, ak pijete kávu alebo aktívne športujete, pokojne to zvýšte na 3 litre.

Antioxidanty a omega-3 

Správny pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín pomáha v tele redukovať zápaly a zároveň tým aj udržiavať čistú pokožku. Vzhľadom na to, že v dnešnej dobe prijímame pomerne dosť variantu omega-6 (napríklad v podobe slnečnicového oleja), je potrebné zamerať sa najmä na omega-3. Najznámejším zdrojom je rybí olej - konkrétne olejnaté ryby. Tie majú nízky glykemický index, čím pleti prospievajú. Stavte preto na morské plody. V prípade, že ryby nekonzumujete, pomôcť vám môžu aj vlašské či lieskové orechy alebo semienka chia.

V boji proti zápalom sa skvelo osvedčujú aj antioxidanty, ktoré pôsobia proti nepekným negatívnym účinkom v podobe zhoršenej pleti. Výskumy ukazujú, že väčšina ľudí s pleťou so sklonom akné, má v krvi menej vitamínu A a vitamínu E. Dopomôcť si môžete bobuľovitým ovocím, ako je napríklad hrozne a čučoriedky, ale aj avokádom. Na to mimochodom nedá dopustiť ani vojvodkyňa Kate - a zdá sa, že dobre vie prečo.

Neprehliadnite: Ľad ako zázrak pre pleť. Aké účinky má na našu pokožku studená voda?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe