Presunúť na hlavný obsah

Syn Anastasie Kuzminovej prerástol všetkých v rodine: 16-ročný Jelisej sa približuje dráhe športovca

Slovenské celebrity

Úspech svojej mamy evidoval už ako malé dieťa. Dnes má 16 a je pripravený nasledovať vlastné ciele. Syn Anastasie Kuzminovej má veľký potenciál uspieť v behu na lyžiach.

Jedna z našich najúspešnejších športových reprezentantiek vôbec - Anastasia Kuzminová - odštartovala svoju profesionálnu kariéru v pätnástich rokoch. Ako tínedžerka mala v rodine silné vzory - mamu aj otca - ktorí patrili k najlepším športovcom ZSSR. 

Nebolo to však len o podpore rodiny a genetickej predispozícii, Anastasia sa na absolútny stupeň víťazov prepracovala najmä tvrdými a intenzívnymi tréningami. Nie nadarmo sa hovorí, že talent je len zlomok úspechu a to, na čom skutočne záleží, je vytrvalosť, disciplína a neustála chuť sa zlepšovať. 

Kuzminová to vďaka svojmu nastaveniu dotiahla na olympijské zlato, ktoré pre Slovensko vybojovala historicky prvýkrát. Následne ho pre našu krajinu získala opakovane. Mimo športovej kariéry žala úspechy aj v súkromnom živote. Svojho životného partnera Daniela stretla v roku 2005, ich cesty sa skrížili na lanovke v Rakúsku. Keďže obaja cítili, že sú si jednoducho súdení, o dva roky po zoznámení sa vzali. O rok neskôr už niesli titul "rodičia". 

Kuzminovcom sa narodil syn Jelisej. Ten pred pár dňami oslávil 16. narodeniny. "Už je z nášho syna riadne veľký chalan. Svojou výškou predbehol všetkých členov rodiny a prajeme mu, nech prebieha aj naďalej, ale aj výkonnostne v škole, športe, umení a vedomostne. A nech je z teba hlavne dobrý človek," napísala hrdá mama na sociálnej sieti. Pri príležitosti synových narodenín ukázala Jeliseja ako bábätko a vzápätí s fotoaparátom v ruke. Vidno, že mladý Kuzmin má viacero sfér, ktorého ho bavia a fotografia je jednou z nich. 

Mohlo by vás zaujímať: Súrodenci, ktorých pozná celé Slovensko i Česko: Radka a Adam Pavlovčinovci majú viac spoločných talentov, každý rozvinul iný

Jelisej rovnako ako jeho mama vyrastá v rodine vrcholových športovcov, čiže presne vie, čo táto dráha obnáša. Anastasia sa už dávnejšie vyjadrila, že pokiaľ ide o šport, svojho syna do ničoho tlačiť nebude. "Nech sa rozhodne sám. Viem, aký je ťažký život profesionálneho športovca."

No a zdá sa, že Jelisej sa rozhodol pre bežky. Jeho meno sa už istú dobu spája s bežeckým mládežníckym lyžovaním, v ktorom sa angažuje čoraz intenzívnejšie. Jeho mama stála na bežkách už ako 4-ročná a jeho otec sa behu na lyžiach venoval na profesionálnej úrovni. Mladík má teda silný genetický základ a tiež potenciál, pričom mu nechýba ani chuť trénovať. Má skrátka všetky atribúty na to, aby v bežkovaní uspel. 

Neprehliadnite: Dcéra Andrey Verešovej je na pohľad nežná bábika, ale... Z toho, čo predvádza na svahu, padne sánka aj mužom!