Presunúť na hlavný obsah

Nielen sieťovina a tunika: Známe Slovenky s originálnym módnym vkusom ukázali svoje verzie plážových šiat

Slovenské celebrity

Ak mierite k moru, jedným z kúskov, ktoré by vo vašom kufri mali mať pevné miesto, sú plážové šaty alebo ich variácie. Tunika, kaftan, pareo, over size košeľa či zavinovacia sukňa… možností je niekoľko. Krásnou inšpiráciou sú aj naše obľúbené tváre. Aké sú ich tipy na plážové šaty?

Spomedzi oblečenia je málo kúskov, ktoré sú svojim využitím tak univerzálne, ako plážové šaty. Na dovolenke v nich nemusíte odkráčať iba na pláž, ale i na obed či večeru a ak vám to situácia v danej krajine dovoľuje, tak pokojne aj do ulíc. 

Tak ako klasické šaty, aj tie plážové majú svoje prevedenia, prípadne alternatívy. Napríklad Naty Kerny namiesto nich volila vzdušnú košeľu, Romana Škamlová zasa dvojdielny komplet. Inšpirovať sa môžete aj ostatnými známymi tvárami. 

Eliška Hradec Chomisteková

Pre jednu z najvýraznejších stylistiek Elišku Hradec Chomistekovú je charakteristická jednoduchosť a akási čistota prevedenia. Svoj zmysel pre decentnosť a vkusnosť uplatnila aj pri výbere plážových šiat. Biele, dlhá sukňa i rukávy, všetko so sieťovaným vzhľadom… čiže absolútne univerzálne šaty na pláž, ktoré štýlovo dotvoria každý outfit. 

Maria Dušička

Nepopierateľný cit pre módu má v sebe zakorenený i pôvabná modelka a podnikateľka Mária Dušička, ktorá holduje neutrálnym, zemitým farbám a prírodným materiálom. Krásnym príkladom sú pletené, béžové šaty s nízkym golierom. Podobne ako Eliškine, aj tie Marine pôsobia nenúteným, no zato prepracovaným štýlom.

Naty Kerny

Pri svetlej farbe ešte ostaneme. Influencerka Naty Kerny, ktorá veľkým zdrojom inšpirácie nielen v oblasti módy, si na plavky vzala bielu over size košeľu. Ak si osvojite pánsku, rozhodne neurobíte krok vedľa, Vzdušný, dlhý strih, v ktorom budete takpovediac plávať, vám zabezpečí ležérnosť snúbiacu sa s eleganciou.  

Mohlo by vás zaujímať: Plavková inšpirácia v podaní známych Sloveniek: Jednoduché strihy striedajú tie atypické, farby vzory

Michaela Kocianová

Tunika z hrubšieho, no stále priedušného materiálu je taktiež skvelou variáciou plážových šiat. Topmodelka z agentúry Elite Bratislava - Michaela Kocianová - má vyberaný vkus, o čom svedčí aj zeleno-béžová kreácia s viazaním okolo pása. Je voľná, no súčasne priliehavá, nevtieravá, ale zato neprehliadnuteľná. Jedným slovom - nevšedná

Romana Škamlová 

Farebnú variáciu plážového oblečenia predviedla okrem Kocianovej aj podnikateľka Romana Škamlová. Dvojdielny komplet pozostávajúci z dlhej sukne s viazaním na boku a krátkeho topu je takisto skvelou voľbou. 

Ktorá Slovenka vás svojím plážovým outfitom zaujala najviac?

spolu hlasovalo 59 ľudí

Neprehliadnite: Festivalová móda Pohoda 2023: Tanečnica Ivana Gáborík za hviezdu, štýlová influencerka LucyPug a nechýbala ani prezidentka