Presunúť na hlavný obsah

19-ročná Diana Spencer požiadala o radu princeznú Grace z Monaka: Keď sa stretli, ani jedna netušila, že ich osud bude rovnaký

Zahraničné celebrity

Mladá, ešte slobodná Diana Spencer mala vraj začať vzlykať v spoločnosti princeznej Grace z Monaka a mala ju vraj aj požiadať o radu do života. Keď sa v ten večer stretla táto princezná s budúcou princeznou z Walesu, ani jedna z nich netušila, že obe opustia tento svet príliš skoro a za rovnakých okolností.

Rada do života mesiac pred kráľovskou svadbou 

Ako informuje magazín Marie Claire, asi mesiac pred kráľovskou svadbou princa Charlesa a Diany Spencer, sa mladá, 19-ročná Diana stretla so ženou, ktorá bola až do jej vlastného príbehu asi najslávnejšou princeznou na svete, s princeznou Grace z Monaka. Grace, ktorá bola pred svadbou s monackým kniežaťom Rainierom v roku 1956, známa ako americká herečka, dokonca získala aj Oscara, mala dať budúcej princeznej aj radu do života. Ako k tomu došlo? 

Mohla prísť v hocičom, bola by senzáciou 

V roku 1981 Grace a Rainier oslavovali svoje 25-ročné výročie manželstva, pričom nikto netušil, že princeznej ostáva už len rok a pol života. Diana Spencer stretla túto legendárnu princeznú presne 7. marca 1981 v londýnskej Goldsmiths Hall na koncerte a recepcii pre Royal Opera House. Princ Charles bol čestným hosťom aj so svojou budúcou manželkou: „V ten večer mala Diana podobná labuti na sebe čierne večerné šaty bez ramienok s výrazným dekoltom. Aj keby sa objavila v šatách s vysokým krkom a dlhými rukávmi, vyvolala by senzáciu,“ hovorí autor Taraborrelli vo svojej knihe o princeznej Grace. 

Mohlo by vás zaujímať: Pár dní pred svadbou chcela Diana Spencer odvolať svadbu s princom Charlesom: Táto osoba zmenila jej rozhodnutie

Objala ju, potľapkala po pleci a povedala toto 

Panika mladučkej Diany bola vraj evidentná už na recepcii v Buckinghamskom paláci, tak sa o ňu princezná Grace zaujímala a spýtala sa, či by nechcela ju a jej spoločníčku odprevadiť do dámskej izby. Podľa spomínanej spoločníčky sa mala vtedy za zavretými dverami Diana rozplakať, keď si upravovala make-up v zrkadle. Šaty, ktoré mala na sebe, boli skutočne odhaľujúce, dokonca vraj o dve čísla menšie. Pôvodne si totiž mala obliecť iné šaty, tie však nedorazili. Preto bola pri svojej prvej oficiálnej príležitosti po vyhlásení zásnub, skutočne nervózna. Tiež si zrazu uvedomila, že takto bude odteraz vyzerať jej život. Ľudia, ktorí chcú jej pozornosť, otázky, ktoré nemajú konca, život úplne bez súkromia. Tak sa rozhodla princeznej Grace spýtať, čo s tým. Oproti Diane totiž Grace bola populárna a slávna už pred svadbou s monackým kniežaťom, v žiari filmových reflektorov sa pohybovala odmlada. 51-ročná Grace vtedy vraj objala Dianu a potľapkala ju po pleci. Potom položila jednu ruku na každé z Dianiných líc a pohladila jej tvár a s úsmevom povedala: „Neboj sa, drahá. Uvidíš, bude to len horšie.“ Diana neskôr povedala svojmu životopiscovi Andrewovi Mortonovi, že zistila, že Grace je „úžasná a pokojná“, ale dospela k záveru, že „pod touto Grace bola nepokojná voda, videla som to“

Čítajte tiež: Kráľovná Alžbeta II. chcela, aby sa Diana Spencer vydala za niekoho iného z kráľovskej rodiny, nie za Charlesa: Aký mala dôvod?

Svadba, pôrod a pohreb 

O štyri mesiace neskôr sa Grace zúčastnila Dianinej a Charlesovej svadby v sprievode ich syna, princa Alberta, nakoľko knieža Rainier ochorel. Grace a Albert zostali ako hostia kráľovnej Alžbety II.  v Buckinghamskom paláci. Necelý rok po svadbe porodila Diana princa Williama a o tri mesiace neskôr, 18. septembra, sa zúčastnila Gracinho pohrebu v dôsledku zranení, ktoré utrpela pri autonehode. Na adresu smrti Grace mala Diana po bohoslužbe povedať: „Dúfam, že bola na konci šťastná.“  O necelých 15 rokov neskôr v roku 1997, ako vieme, sa konal pohreb samotnej princeznej Diany v dôsledku zranení po autonehode rovnako ako pri Grace. 

Neprehliadnite: 5 vecí, ktorými princezná Diana zásadne menila svet: Nebola len ikonou štýlu, prepisovala dejiny

Princezné fantázie 

„Obe, princezná Grace z Monaka aj Diana, princezná z Walesu, boli v mnohých ohľadoch princeznami našej fantázie, ikonami krásy a elegancie, ktorých príbehové životy akoby otvárali neobmedzené možnosti v životoch miliónov ľudí, pozorovateľov z celého sveta. Hoci boli podobné, boli tiež celkom odlišné. Zatiaľ čo Diana bola princezná, ktorá sa stala hviezdou, princezná Grace bola hviezda, ktorá sa stala princeznou,“ cituje na záver magazín spomínaného autora knihy o Grace Kelly. 

Boli pre vás princezná Diana a princezná Grace ikonami krásy a elegancie, ktoré inšpirujú dodnes?

spolu hlasovalo 506 ľudí

Áno
478
Nie
28