Presunúť na hlavný obsah

5 stravovacích tipov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť žiarivú a zdravú pleť, pričom pomôžete aj svojej postave

Zábava

To, čo telu dodávame zvnútra, sa vo veľkom prejaví aj navonok. Viete, čo si dopriať, aby vaša pokožka vyzerala krásne a zároveň ste pomohli tiež figúre?

Zdravá strava vám môže pomôcť vyzerať a cítiť sa čo najlepšie. Jedzte veľa ovocia, zeleniny, celozrnných výrobkov a chudých bielkovín. Súvislosť medzi stravou a peknou pleťou je jasne zadefinovaná.

Mohlo by vás zaujímať: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

Niektoré výskumy naznačujú, že jedálniček bohatý na rybí olej a s nízkym obsahom nezdravých tukov, spracovaných alebo rafinovaných uhľohydrátov, môže podporovať mladšie vyzerajúcu pokožku. Pitie veľkého množstva vody tiež pomáha udržiavať pleť hydratovanú. Týchto 5 zložiek, by ste však v strave rozhodne mali mať, nakoľko pomôžu aj vašej figúre!

1. Orechy a semená 

Orechy a semená poskytujú všetky správne druhy tuku, ktoré vyživujú pokožku. Sú tiež bohaté na vitamín E, ktorý je ideálny v boji proti poškodeniu voľnými radikálmi, ktoré prispieva k starnutiu.

2. Jačmeň

Austrálsky výskum nedávno ukázal, že diéta s nízkym glykemickým indexom obsahujúca celozrnné výrobky, ako je jačmeň, pomáha zmierniť akné a zlepšiť zdravie pokožky. Jačmeň tiež poskytuje telu antioxidačný minerál selén a dobrú hladinu niekoľkých ďalších vitamínov a minerálov, ktoré zohrávajú úlohu pri zdravej pleti, raste vlasov a nechtov

3. Čučoriedky

Čučoriedky vedú v rebríčkoch antioxidačnej sily. Sú tiež bohaté na vitamín C, antioxidant potrebný v boji proti procesu starnutia. Tiež je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, proteínu, ktorý dodáva pokožke pružnosť a posilňuje kapiláry, čím pomáha redukovať pavúčie žilky, čo sa určite tiež počíta.

Čítajte: Najzdravšia diéta sveta podľa odborníkov: Nejde len o schudnutie, ľudí by malo zaujímať aj to, koľko rokov sa dožijú

4. Mušle a ustrice

Tieto zložky majú vysoký obsah bielkovín, sú dobrým zdrojom omega-3 mastných kyselín a zinku, minerálu nevyhnutného pre hojenie pokožky a prevenciu infekcií. Zvýšené množstvo zinku je skvelé ako pri akné, tak aj pri iných kožných ochoreniach.  

5. Avokádo

Je bohaté na esenciálne tuky, ktoré potrebujeme na výživu našej pokožky a vlasov zvnútra, ide o výborný zdroj vitamínu E, ktorý pomáha chrániť pokožku pred starnutím, voľnými radikálmi a poškodením slnkom.

Inšpirujte sa: 5 vlasových účesov na rok 2024 podľa expertov:  Do módy sa vracajú pramene ofiny nabok a skutočná krása